• Odbierz prezent
OANDA Global Corporation sfinalizowała przejęcie Domu Maklerskiego TMS Brokers SA

OANDA Global Corporation, światowy lider w dziedzinie usług obrotu instrumentami finansowymi, usług walutowych i analitycznych, sfinalizował przejęcie Domu Maklerskiego TMS Brokers SA (TMS) – jednego z największych brokerów w Polsce. W zeszłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego nie wyraziła sprzeciwu wobec transakcji nabycia akcji TMS.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Gavin Bambury, prezes OANDA, powiedział: „Przejęcie TMS to początek nowego, ekscytującego etapu rozwoju dla OANDA. Dzięki transakcji nie tylko zwiększymy skalę działalności na polskim rynku, ale również będziemy mogli poszerzyć zasięg geograficzny w regionie bałtyckim i Europy Wschodniej. Nabycie polskiej spółki to dla nas również szansa na wzmocnienie kompleksowej oferty, na czym skorzystają klienci na całym świecie. Bardzo cieszymy się na dołączenie zespołu TMS do naszych szeregów".

„Bazując na światowej marce i doświadczeniu, OANDA od wielu lat łączy innowacyjność z przełomową technologią, aby dostarczać najwyższej klasy obsługę i produkty do inwestowania online dla klientów na całym świecie. Jesteśmy zachwyceni, że stajemy się częścią rodziny OANDA w tak ciekawym momencie w 25-letniej historii firmy" – powiedział Marcin Niewiadomski, CEO TMS.

Oferta TMS,

najstarszego w Polsce domu maklerskiego oferującego usługi obrotu walutami, obejmuje tysiące produktów inwestycyjnych dostępnych na globalnych rynkach finansowych, w tym waluty, indeksy, towary, akcje, kryptowaluty i fundusze ETF z największych na świecie giełd. Firma zapewnia ponadto dostęp do usług doświadczonych doradców, sprawdzonych rozwiązań edukacyjnych i innowacyjnych narzędzi giełdowych. Na przestrzeni lat za swoją działalność została utytułowana szeregiem prestiżowych nagród.

OANDA z kolei łączy najnowocześniejszą technologię tradingową z wysokiej jakości egzekucją zleceń, oferując szeroki wachlarz instrumentów finansowych, w tym usługi obrotu indeksami na światowych rynkach, towarami, obligacjami skarbowymi, metalami szlachetnymi i walutami, za pośrednictwem jednej z najszybszych platform giełdowych na rynku. Jednym z celów firmy jest pomaganie klientom w zdobywaniu wiedzy pozwalającej im z powodzeniem inwestować samodzielnie – m.in. poprzez nagradzany program edukacyjny, bieżące komentarze rynkowe i całą paletę zaawansowanych aplikacji do tworzenia wykresów i narzędzi inwestycyjnych.

„Jestem przekonany,

że TMS dzięki swojej silnej pozycji w Polsce oraz bogatej ofercie doskonale wpasuje się w globalną, technologiczną Grupę OANDA. Życzę kierownictwu OANDA i TMS wszystkiego najlepszego w ich wspólnej drodze rozwoju” - powiedział Artur Haze, Partner Zarządzający ForeVest Capital.

Przejęcie TMS to już druga inwestycja, jakiej OANDA dokonała w Polsce w ostatnim roku. W 2020 r. firma otworzyła w Krakowie centrum usług wspólnych, które aktualnie zatrudnia prawie 100 osób.

Bambury dodał:

„Transakcja obejmująca TMS wpisuje się w ambitny plan rozwoju, stanowiąc pierwsze z szeregu strategicznych przejęć, których zamierzamy dokonać w nadchodzących latach w ramach wzmacniania naszej reputacji jako jednej z najbardziej zaufanych na świecie firm oferujących usługi dla inwestorów detalicznych".

###

OANDA

Założona w 1996 r. OANDA była pierwszą firmą, która bezpłatnie udostępniała dane na temat kursu wymiany walut w internecie i uruchomiła platformę obrotu FX, która przyczyniła się do rozwoju handlu giełdowego w internecie pięć lat później. Dziś firma świadczy usługi obrotu instrumentami finansowymi, usługi walutowe i analityczne na potrzeby klientów detalicznych i korporacyjnych, prezentując przy tym ogromne doświadczenie na rynku wymiany walut. Zarządzając regulowanymi oddziałami na sześciu z najbardziej aktywnych rynków finansowych świata, firma OANDA konsekwentnie działa na rzecz przekształcania branży walutowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie oanda.com lub na profilach społecznościowych: Twitter, Facebook lub YouTube.

TMS

TMS Brokers to najstarszy walutowy dom maklerski w Polsce zajmujący się obrotem wieloma rodzajami aktywów. Od roku 1997 TMS świadczy swoje usługi tysiącom klientów z Polski i Europy, obsługując transakcje na giełdach akcji oraz obrotu walutami, kontraktami CFD na indeksy, kryptowaluty i towary na platformach MT4/MT5 oraz innowacyjnej autorskiej aplikacji mobilnej. Wielokrotnie nagradzany zespół TMS świadczy na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw kompleksowe usługi walutowe, w tym m.in. w zakresie doradztwa i analizy, wymiany walut i rozwiązań dotyczących licencjonowanych cyfrowych usług płatniczych. TMS Brokers w całości należy do OANDA Global Corporation. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tms.pl.

ForeVest

ForeVest zainwestował ponad 1,2 miliarda dolarów w spółki na rynku CEE i zarządza ponad 200 milionami dolarów na rynkach wschodzących. Zespół z sukcesem zakończył już ponad 20 transakcji i wciąż poszukuje partnerów wśród przedsiębiorców i zespołów zarządzających, specjalizując się w inwestycjach w perspektywiczne firmy średniej wielkości. ForeVest ma biura w Warszawie, Bukareszcie i Nowym Jorku.


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk