• Sklep
  • Odbierz prezent
NZDUSD- sygnał powrotu do konsolidacji
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku NZDUSD

Na rynku NZDUSD obserwujemy reakcję na układ harmoniczny nietoperza. W piątek kurs dotarł do punktu odwrócenia w okolicy poziomu 0,682. Wzrosty zatrzymały się przy zniesieniu 88,6% i dzisiejsza świeca na ten moment jest świecą spadkową. W tej chwili reakcja na formację wyniosła około 65 pipsów.

W związku z tym, że od dłuższego czasu kurs poruszał się w trendzie bocznym (para NZDUSD porusza się w nim już od pół roku) można zakładać, że obecna reakcja jest sygnałem świadczącym o dalszej konsolidacji. W związku z tym niewykluczony jest dalszy ruch w dół o zasięgu 200 pipsów. Dopiero tam znajdujemy istotny poziom wsparcia, który pokrywa się ze zniesieniem 38,2% w wyrysowanej formacji harmonicznej.

Główne poziomy wyznaczające obecną konsolidację to wsparcie na poziomie 0,6235 i opór na poziomie 0,689. Dopiero wybicie tych poziomów będzie w stanie zmienić boczny charakter rynku.

 

Wykres 1. NZDUSD - D1

FXMAG forex nzdusd- sygnał powrotu do konsolidacji 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk