• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
analiza nzdusd
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku NZDUSD

Kurs NZDUSD dokonał dwukrotnego testu poziomu oporu 0,705. W obu przypadkach reakcja na opór była silna i wywołała znaczną aktywność strony podażowej. W tej chwili kurs pary zmierza w okolice strefy wsparcia 0,6836. Przy jej przebiciu uruchomiłby się scenariusz spadkowy oparty na formacji podwójnego szczytu.

Scenariusz ten można rozegrać w dwóch wariantach:

1) Po przebiciu poziomu wsparcia 0,6836 nie zwracając uwagi na długi cień świecy, która przebiła ten poziom (traktujemy ją jako fałszywy ruch).

2) Po przebiciu minimum wspomnianej wyżej świecy. W tym przypadku bardziej istotny od strefy wsparcia staje się dla nas dołek utworzony pomiędzy dwoma szczytami.

 

Analiza klasyczna przemawiałaby za drugim wariantem, jednak to przebicie silnego wsparcia powinno spowodować dynamiczne spadki. W drugim wariancie wejście następuje już po wybiciu strefy wsparcia, ale jego zasięg mierzony w pipsach jest większy.

 

NZDUSD - H4

FXMAG forex nzdusd - czekamy na atak na wsparcie po "podwójnym szczycie" 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk