Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

NZD/USD - szansa na powrót do trendu spadkowego

nzd
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku NZD/USD

Dziś dolar nowozelandzki dość mocno traci do swojego amerykańskiego odpowiednika. Szczególnie jest to widoczne popołudniu. Kurs pary NZD/USD zmierza w kierunku poziomu wsparcia, który może dać sygnał do dalszych spadków.

 

Para NZD/USD już drugi raz w tym roku przetestowała poziom 0,705, który stanowi strefę oporu, wzmocnioną zniesieniem 50% ostatniego impulsu spadkowego. Po obu testach obserwowaliśmy silne spadki, które w przypadku pierwszego z nich zatrzymały się przy poziomie 0,695. Jeśli obecna dynamika podaży doprowadzi do wybicia tego wsparcia, to otrzymamy sygnał spadkowy, wynikający z formacji podwójnego wierzchołka. Zasięg spadków wynikających z tej formacji wypada w okolicy lokalnych minimów (0,686).

 

NZD/USD - H4

NZD/USD - szansa na powrót do trendu spadkowego

 

Na szerszym interwale (D1) widzimy jak istotny dla rynku jest wspomniany wcześniej poziom 0,695. Możemy tutaj dostrzec również potencjalną zaporę dla sprzedających w postaci strefy odwrócenia  formacji Gartley'a. Rozciąga się ona pomiędzy poziomami 0,6806 i 0,685 i może się przyczynić do silniejszej reakcji popytu. Poprzednim razem rynek zawrócił tuż nad zniesieniem 78,6%, które jest najważniejszym elementem całej formacji.

 

NZD/USD - D1

NZD/USD - szansa na powrót do trendu spadkowego

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!