• Odbierz prezent
NWZ MCI Capital zdecyduje o emisji do 6,27 mln akcji

Nadzwyczajne walne zgromadzenie MCI Capital zdecyduje o upoważnieniu zarządu do emisji do 6,27 mln akcji z wyłaczeniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 21 grudnia.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

"Uchwała ma na celu stworzenie podstaw prawnych do sprawnego i dynamicznego podejmowania przez Zarząd decyzji o ewentualnym dofinansowaniu Spółki w drodze emisji akcji skierowanych do akcjonariuszy lub innych inwestorów finansowych lub branżowych" - napisano w uzasadnieniu do projektu uchwał.

 

Jak napisano, upoważnienie zarządu do podwyższania kapitału zakładowego wygasnąć ma z upływem trzech lat od dnia wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego zmiany statutu przewidującej niniejszy kapitał docelowy. (PAP Biznes)


PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk