• Odbierz prezent
Nutrix, szwajcarski startup technologii medycznej, nagrodzony funduszem EVIG Alfa
fot. freepik.com

Nutrix, szwajcarski startup technologii medycznej, został wyróżniony funduszem kapitałowym EVIG Alfa, który wspiera finansowo innowacyjne projekty znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju, a który jest finansowany przez inwestorów prywatnych oraz kapitał Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Inwestycja EVIG Alfa zostanie wykorzystana przez Nutrix na rozwoj oprogramowania i algorytmów sztucznej inteligencji, które pomagają w monitorowaniu glukozy obecnej w ślinie i leczeniu cukrzycy. Nadrzędnym celem startupu jest wykorzystanie pełnego potencjału sztucznej inteligencji, aby dać pacjentom możliwość monitorowania stanu zdrowia w łatwy, nieinwazyjny i bezbolesny sposób.

„Otrzymane zaufanie jest ważnym krokiem dla firmy, ponieważ przybliża nas do naszego celu, jakim jest zapewnienie dobrego samopoczucia pacjentom z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, na którą w państwach europejskich cierpi 10%-12% populacji” – powiedziała Maria Hahn, dyrektor generalny Nutrix.

Nutrix jest obecnie częścią Programu Seed z Startup Chile, gdzie do końca tego roku planuje uruchomienie ekosystemu gSense, który pomoże pacjentom z cukrzycą typu 2 zmienić ich nawyki i prowadzić zdrowsze życie.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk