• Odbierz prezent
Nudna sesja dla Play i CCC. Dino i Cyfrowy Polsat w górę. Orange ze spadkiem. PGNiG, CD Projekt i LPP na symbolicznym plusie

Piątkową sesję na GPW indeks największych spółek zakończył spadkiem o 1,5%. Najbardziej ciążyły indeksowi akcje banków. Wśród spółek należących do indeksu WIG20, 12 walorów zakończyło sesję na większym lub mniejszym minusie, 7 po zielonej stronie rynku, a jedna spółka na poziomie poprzedniego zamknięcia.

Wśród spółek z WIG20, na największym plusie zakończyła dzień JSW, zyskując 2,18%. Na koniec sesji za akcje JSW płacono 20,64 zł.

Po zielonej stronie rynku, na solidnym plusie zakończyła sesję także spółka Dino Polska, której kurs akcji wzrósł dzisiaj o 1,06%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 142,60 zł.

Spółka Cyfrowy Polsat zyskała 0,51%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 27,54 zł. W tym dniu informowano, że Cyfrowy Polsat zawarł z Discovery Communications Europe oraz TVN umowę joint-venture dotyczącą powołania spółki celowej, aby uruchomić platformę streamingową OTT, oferującą treści użytkownikom w Polsce, z zamiarem późniejszego rozszerzenia na inne kraje.

Na lekkim plusie zakończyła sesję także spółka KGHM, zyskując 0,25%. CD Projekt zyskał 0,21%. Na symbolicznym plusie o 0,09% zakończyła sesję spółka PGNiG. Po zielonej stronie rynku dzień zakończyła także spółka LPP, zyskując 0,06%.

Dla spółki obuwniczej CCC była to kolejna nudna sesja. Spółka zakończyła ją na symbolicznym minusie o 0,08%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 124,80 zł.

Spółka Play zakończyła sesję na poziomie poprzedniego zamknięcia, wynoszącym 29,76 zł.

Wśród spółek telekomunikacyjnych na największym minusie zakończyła dzisiejszy dzień spółka Orange, która zaliczyła spadek o 2,1%.

Czytaj także: Pogrom na bankach: Millennium mocno w dół, Alior Bank na historycznym minimum, Santander i PKO BP też tracą. Tauron i Energa na czerwono. PZU na dużym minusie. XTB po zielonej stronie rynku

Piątkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 1,5%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2175,27 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 1,18%. Najmocniej dzisiaj traciły akcje banków. Alior Bank zaliczył dwucyfrowy spadek na informację o wpływie wyroku TSUE na wyni.. Czytaj
Pogrom na bankach: Millennium mocno w dół, Alior Bank na historycznym minimum, Santander i PKO BP też tracą. Tauron i Energa na czerwono. PZU na dużym minusie. XTB po zielonej stronie rynku


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk