• Odbierz prezent
Cena platyny rośnie. Nowy trend na wykresie PLATINIUM może wywindować notowania metalu
fot. freepik.com

Dotychczas zielona linia trendu spadkowego wyznaczała bieżący sentyment dla Platinum. Koniec roku przyniósł jej przełamanie, a nawet została ona przetestowana od drugiej strony. Dało to szanse podmiotom nastawionym na spadki do przyznania się do błędu inwestycyjnego. Ważnym miejscem jest też cena 1025$. Przez ostatnie cztery lata był to ważny opór, który dopiero teraz został przełamany na trwałe. Bieżący tydzień to powrót do tej wartości i kontynuacja wzrostów. Ten kierunek wydaj się mieć teraz pierwszeństwo w analizie. Rosnące słupki wskaźnika MACD zdają się to potwierdzać.

Wiadomości rynkowe z mBank

Podobne wnioski można wysnuć, analizując średnie kroczące. Szybsza MA50 od dołu przecina wolniejsza MA200. To sygnał długoterminowej zmiany nastawienia inwestorów do tego metalu. Najbliższy opór to 1180$, a kolejny znajduje się w odległości 100$ i to na nich należy teraz skupić uwagę.

Posiadacze długich pozycji mogą się wspierać czerwoną linią trendu wzrostowego. Pojawienie się lokalnych dołków w zeszłym roku, daje punkty odniesienia do jej narysowanie.

Jedynym sygnałem ostrzegawczym jest rosnący RSI, który wkrótce może dotrzeć do strefy wykupienia. Zwykle jest to sygnał dla podaży do przejęcia kontroli nad strukturami wykresowymi. Może to być zapowiedź zmiany trendu lub pojawienia się korekty wyższego rzędu. W przeszłości liczyły one do 380$. Takie wielkości mogą zostać zdublowane, ale teraz w kierunku południowym. Wcześniej jednak popyt będzie miał do pokonania dzienne wsparcie 1025$, czyli miejsce, gdzie zakończyły się spadki w tym tygodniu.

Nowy trend na Platynie - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk