• Odbierz prezent
Nowy trend na AUD

Ostatnie spadki na parze walutowej AUDUSD generują kolejne sygnały świadczące o zmianie sentymentu do dolara australijskiego.

Wiadomości rynkowe z mBank

Trwające blisko pół roku umocnienie AUD ma ostre nachylenie, co dobrze widać dzięki linii trendu. Tym samym wystarczyła mała przecena z pierwszej połowy tego miesiąca, aby przeciąć niebieską linię, sugerując zmianę nastawienia inwestorów.

Poważny sygnał zmiany trendu pojawił się dwa dni temu, kiedy została przełamana wartość 0.7120. Jest ona efektem mierzenia kierunkowego o wartości 100%, wskazującego na możliwe utworzenie wsparcia w tym miejscu. Ponieważ notowania AUDUSD są już poniżej, to można mówić o efekcie „overbalace”. Oznacza to, że zachwiana została równowaga wynikającą z równości korekt w dotychczasowym trendzie. Upraszczając tę interpretację, podaż wygenerowała spadki większe niż w dotychczasowych wzrostach. Jest to sugestia do deprecjacji waluty Australii.

Patrząc na wskaźnik MACD można dojść do wniosku, że zmiana wisiała w powietrzu od dawna. Ilość niepotwierdzonych szczytów na wykresie ceny tworzyło serię negatywnych dywergencji. Teraz sam wskaźnik przeszedł na stronę wartości ujemnych, co jest ważnym argumentem dla posiadaczy krótkich pozycji. Jednak oni także mogą mieć powody do zmartwień w najbliższych dniach. Silny impuls rodzi potrzebę utworzenia długiej korekty. Najbliższe ciekawe opory można znaleźć na poziomie 0.7200, a potem pięćdziesiąt pipsów wyżej. Obie te wartości można obserwować zarówno z interwału dziennego, jak i tygodniowego. Oznacza to, że sekwencja białych świec może trwać dłużej niż jeden dzień.

Zatrzymanie w żółtej strefie można traktować jako zakończenie korekty i zaproszenie do dalszej przeceny AUD.

Nowy trend na AUD - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk