• Odbierz prezent
lista ostrzeżeń KNF

17 kwietnia w piątek poinformowano, że na liście ostrzeżeń publicznych KNF znalazł się nowy podmiot. Jest nim PRBS Gestion Group LLC.

 

Z komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że PRBS Gestion Group LLC (z siedzibą w Beachmont Kingstown, Saint Vincent and the Grenadines) prowadzi działalność pod nazwami handlowymi Pariba Group oraz Partner Groupe. Dodano, że podmiot ten nie jest zarejestrowany w Polsce.

W komunikacie poinformowano, że Urząd KNF złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Warto wspomnieć, że jak do tej pory firma zasłynęła dzięki podobieństwu jednej z nazw handlowych do znanego banku. Firma ta jednak nie ma nic wspólnego z bankiem BNP Paribas. Telemarketerzy pracujący dla firmy nakłaniali klientów do inwestycji na rynku Forex. Na forach internetowych klienci skarżyli się, że nie mogą odzyskać swoich środków.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń publicznych jest zbiorem podmiotów, w sprawie których Komisja złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń jest informowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z podmiotami umieszczonymi na tej liście.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk