• Odbierz prezent
Nowoczesne technologie elementem nowej strategii LiuGong Dressta Machinery

LiuGong Dressta Machinery projektując spycharkę TD-16N postawiła na nowe technologie. To element zaktualizowanej strategii firmy, stanowiącej odpowiedź na zauważalne zmiany zachodzące na rynku w wyniku epidemii COVID-19. Spycharka ustanowiła nowy standard technologiczny i została nagrodzona prestiżową Red Dot Product Design Award zwaną "Oscarem desingu". Nowa strategia Spółki ma charakter długoterminowy i zakłada wzrost przychodów w perspektywie do 2023 roku.

Nowoczesne technologie elementem nowej strategii LiuGong Dressta Machinery - 1

Międzynarodowe wyróżnienie Red Dot Product Design Awards to jedno z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Pierwszy raz w historii nagroda przyznana została maszynie budowlanej produkowanej w Polsce. Spycharka zaprezentowana na targach ConExpo w Las Vegas powstała w fabryce LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Projekt nowego modelu powierzono zespołowi projektantów LiuGong Dressta.

TD-16N to zupełnie nowe spojrzenie na maszynę budowlaną, która miała wyróżnić się doskonałą widocznością z kabiny, dostosowaną do potrzeb wymagających klientów. Rezultatem wielomiesięcznej pracy jest spycharka z niespotykaną widocznością, która obejmuje zakres aż 309 stopni. Docenienie jej w ramach Red Dot Product Design Awards utwierdza nas w przekonaniu, że takie projekty powinny być siłą napędową spółki. TD-16N to symbol „nowego otwarcia” – idealnie wpisuje się w nową strategię LiuGong Dressta Machinery, którą musieliśmy zaktualizować w wyniku nieoczekiwanej pandemii COVID-19 – powiedział Howard Dale, Prezes LiuGong Dressta Machinery.

Nowoczesne technologie elementem nowej strategii LiuGong Dressta Machinery - 2

Projektanci TD-16N zadbali, by urządzenie było ergonomiczne i wygodne w obsłudze. Obsługa w zakresie kontroli, tankowania i konserwacji pojazdu jest możliwa z poziomu gruntu, operator nie musi więc wchodzić na gąsienice. Nawigacja odbywa się przy pomocą elektrohydraulicznych joysticków. Masa operacyjna wynosi 19.090 kg, silnik ma moc 170 KM.

Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro.

LiuGong jest jednym z największych producentów sprzętu budowlanego na świecie i jest obecny w Polsce od 20 lat. Po przejęciu cywilnej części Huty Stalowa Wola w 2012 roku firma zainwestowała znaczne środki w możliwości produkcyjne i technologię w zakładzie w Stalowej Woli pod nazwą LiuGong Dressta Machinery.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Liugong, zapraszamy na stronę: www.liugong.com


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk