• Odbierz prezent
Nowe udogodnienia dla brokerów na platformie MT5
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie udogodnienia dla platformy MT5 stworzyła firma T4B

Firma Tools for Brokers, zajmująca się rozwiązaniami dla platformy MT5, stworzyła nową wtyczkę do platformy stworzonej przez MetaQuotes. Ma to być kolejna zachęta dla brokerów, by Ci przechodzili na nową wersję platformy.

 

Nowa zmiana w platformie MetaTrader5 dedykowana jest dla brokerów, a jej celem ma być ułatwienie zmian parametrów punktów swapowych. Wielkość naliczonego przez brokera swapu zmienia się w zależności od poziomu stóp procentowych w krajach, których walut dotyczą dane transakcje (w ostatnich latach banki centralne są raczej mało aktywne pod tym względem). Przykładowo, gdy Fed podnosi stopy procentowe to wartość swapu dla pozycji długich w parach, gdzie dolar jest walutą kwotowaną rośnie, a dla pozycji krótkich maleje (gdy dolar jest walutą bazową mamy do czynienia z odwrotną sytuacją).

 

Zmiana poziomu stóp procentowych wymusza na brokerze konieczność aktualizacji poziomu punktów swapowych na platformach. Dotychczas aktualizacji tej trzeba było dokonywać ‘ręcznie’, co wymagało poświęcenia czasu pracy pracowników i wiązało się z ryzykiem wystąpienia błędu ludzkiego. Nowy plugin zaprezentowany przez T4B ma wyeliminować te niedogodności i sprawić, że wielkość swapu zmieni się automatycznie w chwili zmiany poziomu stóp procentowych w danym kraju.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk