• Odbierz prezent
Nowe szczyty na rynku złota. Ile dolarów należy zapłacić za ten metal szlachetny?

W ostatnim czasie notowania złota poruszały się w okolicy 1800 dolarów za uncję. Ubiegłe dwa tygodnie były dość monotonne, a kurs oscylował pomiędzy górnym i dolnym ograniczeniem.

Kluczową barierą wsparcia był poziom cenowy 1791 dolarów, który dwukrotnie testowany został utrzymany przez kupujących. Charakterystyczna jest formacja świecowa młota, która wygenerowana została 14 lipca. Mogła ona być impulsem potwierdzającym kierunek północny.

cena złota - wykres 1Cena złota

Wtorkowy poranek przynosi kontynuację poniedziałkowych notowań oraz sesji azjatyckiej. Notowania zbliżają się do oczekiwanej strefy oporu ~ 1825 dolarów za uncję. Jest to poziom oparty na dwóch mierzeniach zewnętrznych Fibonacciego, a więc 127,2% oraz 161,8%.
Obecny trend wzrostowy wymusza dużą uwagę dla sprzedających. Konieczne są dodatkowe sygnały potwierdzające poziom podażowy 1825 USD. Elementem kluczowym będą tu formacje świecowe z długim cieniem górnym. Do wyznaczenia targetu cenowego w przypadku ewentualnych shortów, może posłużyć nam mierzenie 1do1 na wcześniejszej korekcie spadkowej.

 

Notowania: ZŁOTO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOLD/

Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk