• Odbierz prezent
Nowe problemy w Unii Europejskiej
Z artykułu dowiesz się:

- Kiedy odbedzie się nowe spotkanie w sprawie kryzysu migracyjnego.

- Ile nowych imigrantów przybyło od początku roku do Europy.

W piątkowy późny wieczór udało się dojść do nowego porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią i szefami państw Unii Europejskiej w sprawie pozostania tego kraju w strukturach Wspólnotowych. Na chwilę odwleczono w czasie ryzyko związane z Brexit-em,. Obecnie na pierwszy plan wraca kolejne zagrożenie, które może doprowadzić do rozbicia Unii Europejskiej, jakim jest kryzys migracyjny.

 

Problem z uchodźcami zmierzającymi do Europy w poszukiwaniu lepszego życia został na chwilę zahamowany z powodu występującej zimy, która utrudniała podróż. Po przeczekaniu najgorszego okresu i przy braku rozwiązania problemów w krajach, gdzie mieszają migranci, ponownie wiele osób ruszyło, aby poprawić swój dotychczasowy los.

 

Od początku stycznia do granicznych państw Unii Europejskie, to jest do Grecji i Włoch, przybyło ponad 110 000 nowych migrantów i uchodźców. Są to dane podane przez Międzynarodową Organizację do spraw Migracji. Europa zyskał trochę czasu, ale znowu może rozgorzeć gorąca dyskusja w sprawie podziału migrantów pomiędzy krajami członkowskimi.

 

Władze wybranej grupy państw (to jest Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Kosowa, Macedonii, Czarnogóry, Serbii, oraz Słowenii) podały do publicznej wiadomości, że szykują własną naradę w tej sprawie, która będzie miała miejsce w Wiedniu. Do grupy tej weszły państwa, które leżą na trasie przemarszu migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Swoje niezadowolenie w tej kwestii wyraziła Grecja, która nie została zaproszona na spotkanie.

 

Narada w Wiedniu ma się odbyć w przeddzień spotkania w Brukseli, na które pojadą ministrowie spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej. Głównym tematem szczytu będzie oczywiście próba rozwiązania kryzysu migracyjnego.

 

Kolejne miesiące mogą być decydujące dla dalszego funkcjonowania Unii Europejskiej w obecnej formie. Jeżeli doszłoby do jej częściowego rozpadu można liczyć na bardzo silne oddziaływania, jakie pojawić sie mogą na rynkach finansowych.

 


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk