• Odbierz prezent
Nowe oblicze crowdfundingu: wystartowała pierwsza kampania na Raisemana.com. Nightclub Manager: Violet Vibe pierwszym projektem na platformie

Raisemana.com wystartowała z premierową kampanią crowdfundingową. Pierwszym projektem, który pojawił się na platformie jest Nightclub Manager: Violet Vibe autorstwa True Games. Celem zbiórki jest pozyskanie od 300 do 600 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone między innymi na marketing tytułu oraz stworzenie DLC skierowanego do odbiorców 18+. Premiera pełnej wersji gry ustalona została na Q1 2022r. W promocję zaangażowany jest Wojciech Sosnowski, czyli warszawski raper znany pod pseudonimem ‘Sokół’, który jest jednym z inwestorów spółki True Games S.A. Kampania trwa do 11 października br.

Raisemana.com umożliwia pozyskanie bezzwrotnego finansowania na innowacyjne projekty kreatywne, technologiczne czy artystyczne. To, co wyróżnia platformę, to wsparcie konkretnego projektu, a nie jego twórcy, możliwość partycypowania w określonej części przychodów netto ze sprzedaży ukończonego dzieła a także szereg innych benefitów zaproponowanych przez projektodawców, w zamian za udzielone wsparcie finansowe. Po zakończeniu kampanii udostępniona zostanie także możliwość otrzymania „many”, czyli tokenu opartego na Smart Contract. Raisemana.com działa w oparciu o technologię blockchain.

- Raisemana to zupełnie nowa odsłona crowdfundingu. Postawiliśmy na nowatorskie rozwiązania, takie jak tokeny w postaci many, czy zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo technologię blockchain. Nasz pierwszy projekt, czyli Nightclub Manager: Violet Vibe, doskonale wpisuje się w ramy działania platformy: jest nowoczesny, ma konkretny plan rozwoju, stoją za nim pasjonaci. Wszyscy, którzy zdecydują się go wesprzeć, mogą poczuć się jego częścią i pozostawić swój ślad w grze. Bardzo wierzę w sukces kampanii - mówi Kamil Stanek, prezes zarządu Raisemana sp. z o. o.

Kampania rozpocznie się 28 września i potrwa do 11 października br. Celem zbiórki jest pozyskanie od 300 do 600 tys. zł. Środki przeznaczone zostaną na marketing tytułu oraz stworzenie dodatku skierowanego do odbiorców 18+. W zamian za udzielone wsparcie finansowe przygotowano szereg benefitów: udział w przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 20 proc., a także możliwość aktywnego uczestniczenia w tworzeniu gry.

- Prace nad Nightclub Manager są na bardzo zaawansowanym etapie, dzięki czemu mogliśmy zaoferować konkretne możliwości uczestniczenia w budowaniu gry. Wspierający, w zależności od kwoty wsparcia, otrzymają opcję stworzenia własnego graffiti czy niezależnego bohatera, którego będzie można spotkać podczas rozgrywki. Do tego pakiety grafik oraz muzyki, a nawet zaproszenie na imprezę online z okazji premiery – komentuje Patryk Jasiński, prezes zarządu True Games S.A.

W ramach Night Club Manager: Violet Vibe gracz wcieli się w postać właściciela klubu nocnego i stworzy go od podstaw. Do jego zadań będzie należało m.in. zaaranżowanie wnętrz klubu oraz wybór odpowiedniej muzyki, która będzie rozgrzewać atmosferę i zachęcać do zabawy. Dodatkowe zadania będą obejmowały m.in. selekcję gości, rekrutację tancerek , naprawę usterek czy zarządzanie barem.

Gra będzie dostępna dla użytkowników 16+, natomiast zapowiadane DLC będzie skierowane wyłącznie do pełnoletnich odbiorców. W promocję tytułu zaangażował się Wojciech Sosnowski, czyli warszawski

raper znany pod pseudonimem ‘Sokół’. Producentem i wydawcą Nightclub Manager: Violet Vibe jest True Games S.A., spółka wchodząca w skład grupy kapitałowej Movie Games. Gra powstaje we współpracy z gdańskim studiem Flint Arts. Premiera zaplanowana została na Q1 2022r.

Platforma Raisemana.com powstała z inicjatywy notowanej na rynku głównym GPW spółki INC S.A. oraz Codeaddict S.A., notowanej na NewConnect.

- Crowdfunding to bardzo dynamicznie rozwijający się rynek. Zarówno ubiegły jak i ten rok pokazują nam, że jego popularność nie spada. Wręcz przeciwnie – rośnie zarówno liczba twórców i projektów, które posiłkują się finansowaniem społecznościowym, jak i community skupione wokół takich zbiórek. Raisemana pozwala wspierającym na aktywne uczestnictwo w budowaniu wspieranych projektów, co niejako wynosi polski crowdfunding na nowy poziom. Nie osiadamy jednak na laurach i wciąż pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które zamierzamy wdrażać w najbliższych miesiącach a nawet latach. Nie mam wątpliwości, że jest to kierunek, który będziemy intensywnie rozwijać – mówi Wojciech Iwaniuk, członek zarządu INC S.A.

Kampanię można śledzić na stronie Raisemana: https://raisemana.com/ 

***

O Codeaddict:

Codeaddict S.A. koncentruje się na segmencie rynku technologii oraz usług deweloperskich i konsultingowych w zakresie projektowania, implementacji i wdrażania na rynki docelowe oprogramowania, w tym głównie aplikacji mobilnych oraz webowych. Spółka rozpoczęła działalność także w segmencie gamingu. W 2020r. nawiązała współpracę z PlayWay, który ma wesprzeć Codeaddict w procesie produkcji, wydawnictwa i dystrybucji gier komputerowych, a także udostępnić know-how oraz infrastrukturę sprzedażową i marketingową.

Spółka od 2017 r. jest notowana na NewConnect.

O Grupie Kapitałowej INC:

Grupa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. W jej ramach działa m.in.: • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie). • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzi platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych, przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, doradztwa inwestycyjnego oraz prowadzenia rachunków. • INC Private Equity ASI S.A. – podmiot typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, model biznesowy zbliżony do podmiotów venture buildingowych, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi. • Carpathia Capital ASI S.A. – podmiot o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.

O True Games S.A.:

True Games zostało założone w maju 2020 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Movie Games S.A. oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Jednym z inwestorów został raper Wojciech „Sokół” Sosnowski. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa, doświadczenia na co dzień niedostępne, często nielegalne. Uniwersum zostało zapoczątkowane przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Simulatora. Zyski ze sprzedaży pozwoliły pokryć koszty produkcji w niespełna godzinę od udostępnienia gry na platformie Steam, a po 20 dniach osiągnęły wartość ponad 1 mln USD. Gra w dniu premiery znajdowała się również na pierwszym miejscu światowej listy bestsellerów platformy Valve.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk