• Odbierz prezent
Nowe kompetencje w branży motoryzacyjnej
  • 24 listopada br. odbędzie się online 3. edycja konferencji „Nowe kompetencje na nowe czasy” organizowana przez Radę ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.
  • Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będą kwestie związane rozwojem kompetencji w szkolnictwie zawodowym w Polsce i Unii Europejskiej w branży motoryzacyjnej.
  • Udział w konferencji zapowiedział m.in. Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Celem działań Rady ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności jest zapełnienie luki pomiędzy zapotrzebowaniem na umiejętności i kwalifikacje na rynku pracy, a faktycznie posiadanymi przez pracowników kompetencjami, w systemie kształcenia w sektorze motoryzacji.

Program konferencji przewiduje m.in. prezentacje i debaty poświęcone polskiemu i europejskiemu systemowi kompetencji w szkolnictwie zawodowym w sektorze motoryzacji, najbardziej dotkniętym przez epidemię Covid-19. Eksperci dyskutować będą również o transformacji w sektorze motoryzacyjnym w UE i związanym z tym zapotrzebowaniem na nowe kompetencje w kształceniu młodzieży i pracowników, a także sytuacji na rynku pracy. Ważnym tematem będzie współpraca między administracją, szkolnictwem i biznesem.

W konferencji udział wezmą m.in. Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii , Manuela Geleng,, dyrektorka ds. Umiejętności, DG Zatrudnienie, sprawy społeczne i włączenie społeczne z Komisji Europejskiej, Jerzy Hausner, z Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Organizatorem tegorocznej konferencji jest Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, w ramach sektorowej rady ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk