• Odbierz prezent
Nowe informacje dot. szczepionek nie rozpalają rynków!
Z artykułu dowiesz się:

- o kolejnych badaniach nad szczepionką

- jak rynki reagują na nowe informację 

Na rynek trafiają nowe informacje dotyczące prac nad szczepionką na COVID-19. Tym razem Moderna podaje, że zebrała wystarczającą ilość danych, aby przejść do wstępnej analizy badań nad szczepionką. W handlu przedsesyjnym akcje Moderny rosną o ponad 5 proc.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Spółka wzrosła wczoraj o 8,6 proc. po doniesieniach, że wyśle zebrane dane nt. szczepionki na COVID-19 do oceny przez niezależny komitet monitorujący.

Doniesienia sugerują, że w niedługim czasie kolejny producent ogłosi pomyśle wyniki badań obok rezultatów Pfizer/BioNTech, których szczepionka ma >90 proc. skuteczność.

Jednak dziś na szerokim rynku nie widać zrywu euforii. Po wstępnej ekscytacji z postępów w pracach nad szczepionką inwestorzy teraz mogą oczekiwać bardziej konkretnych argumentów za dyskontowaniem pozytywnych skutków szczepień, np. finalnego i szczegółowego potwierdzenia skuteczności leku lub przedłożenia wniosku o zatwierdzenie szczepionki przez organ nadzorczy (np. FDA).

Kontrakt na S&P500 odbija o kilka punktów po wcześniejszym tąpnięciu o ok. 20 pkt. W skali dnia traci 0,4 proc.

W Europie dalej czerwono. DAX traci 1 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk