• Odbierz prezent
Nowe historyczne maksima na amerykańskich indeksach giełdowych (Nasdaq100/S&P500) . Warszawa w słabszych nastrojach

Ostatnia sesja w tygodniu na krajowym ryku przebiegała w wyraźnie słabszych nastrojach. Na wykresie 60-min notowania odbiły w dół od niemal osiągniętej na czwartkowej sesji górnej linii lekko spadkowego kanału. Ostateczne zamknięcie notowań wypadło mniej więcej w środkowym przedziale formacji. Uwagę zwraca zachowanie RSI, który od 2 tygodni oscyluje wokół 50 pkt. z odchyleniem ok. 10 – 20 pkt podkreślając, mimo lekko spadkowego nachylenia kanału na wykresie cenowym, słaby impet wykazywanego w ostatnich dniach ruchu.

Na diagramie dziennym od końca stycznia ma miejsce faza konsolidacji przejawiająca się w skupisku niskich świec. Patrząc na wykres z szerszej perspektywy jest widoczny zarys formacji RGR, obecnie jest budowane prawe ramię. Potencjalna linia szyi przebiega ok. 30 pkt. poniżej piątkowego zamknięcia.

W grupie spółek WIG20 najmocniej uderzyły w indeks spółki górnicze, banki oraz CDPROJEKT. Tymczasem na giełdach zagranicznych dominowały lepsze nastroje. Główne indeksy zachodnioeuropejskie oraz amerykańskie zamknęły dzień na plusie, te drugie (S&P 500 i Nasdaq 100) są na nowych historycznych maksimach.

Wykazywane ostatnio wyniki finansowe amerykańskich spółek, często lepsze od oczekiwań, wraz z aktywną polityką pieniężną i fiskalną podbudowują rynkowe nastroje. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o inflacji oraz o produkcji przemysłowej w strefie euro. Zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i S&P500 od piątkowego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk