• Odbierz prezent
Nowa oferta krypto już w XTB: u jednego z najpopularniejszych globalnych brokerów dostępne m.in. Dogecoin, Polkadot oraz Stellar
fot. freepik.com

Blisko trzykrotnie więcej instrumentów opartych o kryptowaluty oraz atrakcyjne spready to filary nowej oferty dostępnej już teraz u jednego z najpopularniejszych globalnych brokerów.

Realizując misję bycia pierwszym wyborem dla inwestorów, XTB stale rozszerza ofertę i możliwości inwestycyjne z myślą o zapewnieniu swoim klientom największego wyboru instrumentów finansowych. Wśród dostępnych obecnie ponad 5400 instrumentów, w tym m.in akcji i funduszy ETF oraz kontraktów CFD na rynku Forex, na indeksy, towary, akcje, oraz fundusze ETF, XTB oferuje także możliwość inwestowania w CFD na kryptowaluty.

 

Instrumenty oparte na kryptowalutach już od kilku lat stanowią jeden z tematów wywołujących największe emocje w branży inwestycyjnej

Kryptowaluty stały się ważnym elementem w portfelach setek tysięcy inwestorów – od najbogatszych ludzi świata, poprzez zarządzających funduszami, aż po inwestorów indywidualnych. Również wśród klientów XTB cieszą się one ogromną popularnością. W pierwszej połowie 2021 roku 20% klientów XTB wykonało choć jedną transakcję z użyciem CFD opartych na tych instrumentach, a dla blisko 10% nowych klientów transakcja z użyciem CFD na kryptowaluty była pierwszą, którą wykonali po otwarciu rachunku.

 

W ramach nowej oferty krypto dostępnej już w XTB, broker blisko potroił ofertę dostępnych instrumentów opartych o kryptowaluty oraz wprowadził nowe, atrakcyjne stawki spreadów

Klienci XTB obok dostępnych wcześniej Bitcoina, Ethereum, Litecoina, Bitcoin Cash oraz Ripple wprowadził aż 9 nowych kryptowalutBinance Coin, Cardano, Chainlink, Dogecoin, EOS, Polkadot, Stellar, Tezos oraz Uniswap. Wraz z nowymi kryptowalutami zostały wprowadzone także nowe atrakcyjne stawki spreadów, które w zależności od instrumentu, mogą wynosić nawet zaledwie 0,22% ceny rynkowej*.

- Popularność kryptowalut jest widoczna na każdym kroku, a klienci, którym głównie zależy na wykorzystaniu zmienności, a nie posiadaniu fizycznie danej kryptowaluty wielokrotnie pytali nas o nowe instrumenty. Właśnie dlatego prawie potroiliśmy liczbę oferowanych przez nas CFD na kryptowaluty oraz wprowadziliśmy atrakcyjne spready. Warto jednak pamiętać, że ten rynek jest znacznie bardziej podatny na duże wahania oraz wpływ sentymentu inwestorów do ryzyka, co nasi klienci próbują wykorzystać często, stając w opozycji do rynku i zajmując krótką pozycję na daną kryptowalutę – powiedział Jakub Paturalski, dyrektor polskiego rynku w XTB.

* szczegóły oferty dostępne na stronie https://www.xtb.com/pl/kryptowaluty

 

Wśród dziewięciu CFD na kryptowaluty wprowadzonych do oferty XTB, trzy zasługują na wyjątkową uwagę inwestorów

  • Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w 2013 roku jako żart w opozycji do Bitcoina i dopiero kilka lat temu zaczęła zdobywać popularność, dzięki znanemu z memowi „Doge” lub po polsku „Pieseł”. Dogecoin jest tzw. kryptowalutą inflacyjną, czyli jego podaż nie jest ograniczona.
  • Polkadot to projekt, który powstał w 2015 roku z inicjatywy byłych dyrektorów związanych z projektem Ethereum, natomiast pierwsza sprzedaż tokenów miała miejsce w 2017 roku. Innowacyjność tej kryptowaluty polega na możliwości obsługi wielu blockchainów. Jest 9 kryptowalutą pod względem kapitalizacji.
  • Stellar powstał w 2013 roku za sprawą współtwórcy innego innowacyjnego projekt związanego z finansami, czyli Ripple. Stellar to rozległa sieć finansowa, która ma umożliwić szybkie płatności transgraniczne z wykorzystaniem dużej ilości walut.

"Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy."


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk