• Odbierz prezent
Nowa odsłona gry motoryzacyjnej w wersji mobilnejECC Games pracuje nad Car Mechanic Simulator Racing

ECC Games, notowany na NewConnect, producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, pracuje nad nową częścią mobilnej wersji gry Car Mechanic Simulator Racing. Studio zawarło aneks do umowy ze spółką PlayWay, którego przedmiotem jest ustalenie nowych warunków w zakresie rozwijania i rozliczeń gry, wcześniej znanej jako Car Mechanic Simulator 19. W ramach wzajemnych uzgodnień ECC Games będzie otrzymywało wyższe niż dotychczas procentowe wynagrodzenie, a kampania user acquisition (związana z pozyskiwaniem graczy) będzie prowadzona przez obie strony. ECC Games chce rozpocząć soft launch gry jeszcze w tym roku.

- Z satysfakcją informujemy o kolejnych krokach biznesowych dotyczących prac nad mobilną wersją gry w nowej odsłonie - Car Mechanic Simulator Racing. Dotychczasowa współpraca z PlayWay przy CMS 18 okazała się bardzo owocna, dlatego też zdecydowaliśmy się na kontynuację tej serii i mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli przystąpić do testów projektu - mówi Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. - W ramach wzajemnych ustaleń wynegocjowaliśmy znacząco lepsze niż dotychczas warunki finansowe. Razem z PlayWay zajmiemy się również przeprowadzeniem kampanii marketingowej user acquisition, co mamy nadzieję, przełoży się na zadowalające wyniki sprzedażowe. W związku z produkcją gry i prowadzeniem działań nakierowanych na pozyskiwanie graczy nie wykluczamy możliwości pozyskania dodatkowego finansowania – dodaje.

ECC Games w dalszym ciągu rozwija segment gier mobilnych, który jest jednym z filarów działalności spółki. Po dużym sukcesie Car Mechanic Simulator 18 na platformach AppStore i Google Play oraz Nintendo Switch spółka zdecydowała się na stworzenie kolejnej odsłony symulatora mechanika samochodowego. Cała idea nowej gry - Car Mechanic Simulator Racing – będzie koncentrowała się na nocnych wyścigach aut, co wprowadzi element rywalizacji. Gracz będzie miał możliwość tuningowania swojego samochodu, ulepszania go, a następnie udziału w wyścigach z nagrodami. Usprawnianie auta umożliwi wygrywanie z większą liczbą graczy.

Wydawcą bestsellerowej serii wirtualnych warsztatów samochodów jest Grupa PlayWay. W minionym roku gra Car Mechanic Simulator 18 była jedną z najlepiej zarabiających produkcji mobilnych w portfolio spółki.

- W najbliższych miesiącach chcemy skoncentrować się na nowym tytule Car Mechanic Simulator Racing, dlatego też kończymy proces wspierania gry CMS18, która do tej pory została pobrana ponad 22 mln razy, co w naszej ocenie jest bardzo zadowalającym wynikiem i dobrze rokuje dla nowej odsłony gry, która będzie rozbudowana o elementy rywalizacji pomiędzy graczami w trybie multiplayer, co jednocześnie znacząco zwiększy możliwości monetyzacji gry oraz czasu zaangażowania graczy – mówi Piotr Wątrucki.

Wersja soft launch Car Mechanic Simulator Racing planowana jest jeszcze w tym roku.

O spółce:

ECC GAMES S.A. to polskie studio deweloperskie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, które tworzy gry od 2010 roku. Studio skupia entuzjastów motoryzacji, którzy realizują swoją pasję do samochodów i sportów motorowych, tworząc gry o samochodach. Firma wyprodukowała m.in. Car Mechanic Simulator 18 na iOS i Androida. Rozwój DRIFT21 aktywnie wspierają zawodowi kierowcy, mechanicy i sędziowie driftu. Aby zagwarantować najwyższy możliwy poziom realizmu w DRIFT21, ECC Games S.A. ściśle współpracuje z Pawłem Groszem z teamu Drift Patriot, wicemistrzem serii Drift Open 2017.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk