• Odbierz prezent
rekonstrukcja rządu
Z artykułu dowiesz się:

- Kto został nowym ministrem fiansów

- Jakie zmiany w polskim rządzie zostały ogłoszone przez Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych ministrów. Doszło do kilku ważnych zmian personalnych i nie tylko. Sprawdźmy skład nowo powołanej Rady Ministrów.

 

Najwięcej emocji budziło pytanie o przyszłego szefa resortu finansów. Pałeczkę po Mateuszu Morawieckim przejmie Teresa Czerwińska – nowa minister finansów oraz Jerzy Kwieciński – nowy minister inwestycji i rozwoju. Jadwiga Emilewicz została powołana na szefową ministerstwa przedsiębiorczości i technologii. Zmiany dotknęły także resort obrony narodowej, którym pokieruje wcześniej sprawujący funkcje ministra spraw wewnętrznych i administracji – Mariusz Błaszczak.

Andrzej Duda pogratulował nowo powołanym minstrom, ale również podziękował ustępującym szefom resortów za ich wkład w rozwój państwa. Prezydent zwrócił się też bezpośrednio do Premiera Morawieckiego:

"Gratuluję panu premierowi, gratuluję przede wszystkim odwagi i umiejętności dokonywania zmian, nie tylko tych zmian o charakterze personalnym, ale także zmian o charakterze strukturalnym i organizacyjnym".


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk