• Odbierz prezent
Nowa globalna strategia Jaguar Land Rover - Marka stawia na elektryfikację
fot. freepik.com

Nowa globalna strategia – Reimagine – została ogłoszona przez dyrektora generalnego Thierry Bolloré'a. Opiera się na trzech filarach: elektryfikacji, uproszczeniu i zrównoważonym rozwoju. To początek drogi do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2039 roku. W ciągu następnych pięciu lat Land Rover poszerzy swoją flotę o sześć całkowicie elektrycznych wariantów, pozostając światowym liderem luksusowych SUV-ów.

Jaguar Land Rover stanie się bardziej dynamicznym i elastycznym producentem najbardziej pożądanych luksusowych pojazdów oraz usług dedykowanych prawdziwie wymagającym klientom. Strategia Reimagine ma na celu stworzenie nowego punktu odniesienia w zakresie rynku dóbr luksusowych.

„Jaguar Land Rover zajmuje wyjątkową pozycję w światowej branży motoryzacyjnej. Projektanci naszych modeli, z wielką troską starają się zrozumieć potrzeby współczesnych konsumentów, tak by zaoferować im unikatowe połączenie ducha brytyjskości, niezapomnianych wrażeń z jazdy oraz niezrównany dostęp do wiodących światowych rozwiązań w dziedzinie technologii i zrównoważonego rozwoju w ramach Grupy Tata. Już dziś wykorzystujemy te elementy, aby na nowo zdefiniować naszą działalność. Strategia Reimagine pozwala nam wzmacniać i celebrować tę wyjątkowość, w niespotykany jak do tej pory sposób. Razem możemy zaprojektować jeszcze bardziej zrównoważony i pozytywny wpływ na otaczający nas świat” - mówi Bolloré.

Sercem strategii Reimagine będzie elektryfikacja marek Land Rover i Jaguar na oddzielnych architekturach o dwóch wyraźnych, niepowtarzalnych osobowościach

W Land Roverze pojazd i kierowca są połączone przygodą. Odkrywając nowe szlaki, stawiając czoła nowym wyzwaniom, Land Rover pomaga ludziom sięgać ,,dalej i po więcej”. W ciągu najbliższych pięciu lat Land Rover poszerzy swoją ofertę o sześć całkowicie elektrycznych wariantów, pozostając światowym liderem w dziedzinie luksusowych SUV-ów z trzema rodzinami pojazdów: Range Rover, Discovery oraz Defender. Pierwszy wariant całkowicie elektryczny pojawi się w 2024 roku.

W połowie dekady Jaguar stanie się czysto elektryczną, luksusową marką z wyjątkowo pięknym nowym portfolio wykorzystującym najnowsze technologie. Jego celem będzie uczynienie życia wyjątkowym, poprzez tworzenie niezwykle pięknych doświadczeń motoryzacyjnych, nagradzając swoich klientów i sprawiając, że będą czuli się niezwykle.

Jaguar i Land Rover będą oferować modele wyposażone w pełni elektryczne silniki do 2030 roku

 Do tego czasu przewiduje się, że około 60% sprzedawanych Land Roverów będzie wyposażonych w układy napędowe z zerową emisją spalin z układu wylotowego.

Celem firmy Jaguar Land Rover jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto w całym łańcuchu dostaw, produktach oraz działalności do 2039 r. W celu spełnienia tych ambicji firma przygotowuje się również do spodziewanego przyjęcia zasilania czystymi ogniwami paliwowymi w odpowiedzi na rozwój gospodarki wodorowej. Prace badawcze są już w toku, a prototypy trafią na brytyjskie drogi w ciągu najbliższych 12 miesięcy w ramach długoterminowego programu inwestycyjnego.

Pełną transmisję z konferencji dyrektora generalnego można obejrzeć na stronie https://www.jaguarlandrover.com/reimagine.

O Inchcape

Inchcape plc to międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą detaliczną luksusowych samochodów oraz usługami serwisowymi z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania. Zatrudniając ponad 16 000 pracowników na całym świecie oraz współpracując z ponad 30 partnerami. Inchcape jest obecny na 34 rynkach krajowych i działa jako kluczowy partner strategiczny największych światowych marek samochodów premium i luksusowych. Zapewnia efektywną, dobrze finansowaną oraz zorientowaną na klienta drogę na rynek dla pojazdów oraz części samochodowych. Wykorzystuje wszystkie ogniwa pofabrycznego łańcucha wartości w branży motoryzacyjnej wspierając swoich Zaufanych Partnerów oraz zapewniając wysoce efektywny, zorientowany na klienta sposób dotarcia na rynek oraz gwarantując wspólne korzyści na każdym etapie.

W grudniu 2020 Jaguar Land Rover (JLR) ogłosił utworzenie spółki joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape. W wyniku współpracy powstała spółka Inchcape JLR Poland, która jest wyłącznym dystrybutorem samochodów prestiżowych marek Jaguar i Land Rover w kraju. Dzięki nawiązaniu współpracy możliwe będzie rozszerzenie działalności marek na polskim rynku oraz przybliżenie ich szerokiemu gronu klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk