• Odbierz prezent
Notowania Wheat. Dlaczego cena Pszenicy nadal spada?
Z artykułu dowiesz się:

  • jak formuje się wykres cen pszenicy,
  • kiedy możemy oczekiwać na zmianę trendu. 

Opór wyższego rzędu znajdujący się w strefie 600-615 centów zdaje się motywować posiadaczy krótkich pozycji, gdyż od kilku tygodni notowania Pszenicy oscylują wokół tej przestrzeni. Pomijając jeden wyjątek, szczyt z 25 listopada, udaje się narysować idealne dwie równoległe linie, tworzące spadkowy kanał. Taka sytuacja jest możliwa, gdyż fale wzrostowe wewnątrz tej struktury wykazują duże podobieństwo pod względem długości. Zostało to potwierdzone kierunkowym mierzeniem Fibonacciego. Układ ten jest charakterystyczny dla fazy spadkowej, która ma szanse się jeszcze rozbudować na tym instrumencie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Kluczową wartością dla podaży zdaje się być poziom 615 centów. Trzy szczyty zaznaczone strzałkami spadkowymi, jednoznacznie podkreślają, czego należy oczekiwać od tego oporu. Konsekwencją takiego scenariusza powinny być spadki poniżej zielonego obszaru. W przeszłości tworzył on podobny układ do tego zaznaczonego kolorem żółtym, tylko bardziej rozciągniętego w czasie.

Układ średnich kroczących pozostaje wzrostowy. Nawet sama cena powróciła powyżej zielonej MA50, co należy zapisać na plus dla wzrostów. Podobnie jest ze wskaźnikiem stochastycznym, który po opuszczeniu strefy wyprzedania, kieruje się na północ.

Podsumowując, szeroki obraz wskazuje na trend wzrostowy z zatrzymaniem na ważnym oporze. W konsekwencji tworzy się korekta, która z racji rozbudowanej struktury, może przerodzić się w coś większego. Kluczową wartością jest zielona strefa 580 centów, która może otworzyć drogę do głębszej przeceny Wheat.

Dalsza przecena Pszenicy - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk