• Odbierz prezent
Notowania Sugar przełamują linię trendu wzrostowego. Cukier zmienia trend
fot. freepik.com

Notowania Sugar przełamały dotychczasową linię trendu wzrostowego. Jest to jeden z poważnych argumentów, aby skierować wzrok na południe.

Wiadomości rynkowe z mBank

Jednym z bastionów obrony było wsparcie 15.60 centów. Dziś już wiemy, że posiadacze długich pozycji nie byli zainteresowani, aby zatrzymać spadającą cenę tego towaru.

Kolorem zielonym zaznaczyłem dotychczasowe korekty. Łatwo zauważyć, że aktualna seria czarnych świec jest największym zrywem podaży, co jest dodatkowym argumentem świadczącym o złamaniu trendu wzrostowego.

W takim przypadku warto przywołać siatkę Fibonacciego. Po rozciągnięciu jej na przestrzeni rocznych wzrostów ceny Cukru otrzymujemy kilka ciekawych cen. Ponieważ pierwsza linia 23.6% jest już przełamana, wiec kolejnym potencjalnym wsparciem geometrycznym jest 14.33 centa, czyli linia 38.2%. Dobrze to koresponduje z dołkami, jakie znajdują się na przerywanej linii 14 centów. Tym samym powstaje tutaj strefa wsparcia o szerokości 30 punktów.

Kolejna niebieska linia Fibonacciego to 50% - 13.35 centa. Uwzględniając jak przebiega dzisiejsza sesja, to wydaje się całkiem realne, że spadki na Sugar nie zakończą się szybko. Tygodniowe wsparcie jest blisko ww. wartości. Daje to spory potencjał na rozwinięcie skrzydeł przez podaż.

Cukier zmienia trend - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk