• Odbierz prezent
 Notowania spółek Santander oraz mBank. Jak przebiegła dzisiejsza sesja handlowa?
fot. freepik.com

Spółki Santander oraz mBank to dwa podmioty notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - należą one do sektora bankowego i wchodzą w skład indeksu WIG20. Przyglądniemy się dziś bliżej obydwu spółką: najważniejsze dane, notowania, kurs akcji i zmienność podczas dzisiejszej sesji.
Spółka Santander: działalność, opis spółki, notowania, kurs akcji i podsumowanie dzisiejszej sesji

Santander to jedna ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, debiut miał miejsce w roku 2001. , który zrzesza 20 najpłynniejszych i największych polskich spółek. Spółka funkcjonowała uprzednio jako Bank Zachodni, który swój początek umiejscawia roku 1988. Instytucja prowadzi działalność z zakresu bankowości, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi także ponad 650 innych oddziałów na terenie całej Polski. Prezesem firmy jest aktualnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Kurs akcji Santander

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

233

Teoretyczny kurs otwarcia

235

Kurs zamknięcia

235

Najwyższy kurs

237.8

Najniższy kurs

229.2

Zmiana procentowa

-0.59221

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania Santander, po zakończeniu sesji.

 

Spółka mBank: opis, historia, notowania, podsumowanie sesji

 

Następną spółką, na którą zwrócimy dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja działająca w sektorze bankowym. mBank to przedsiębiorstwo notowane na warszawskiej giełdzie, jest również częścią indeksu WIG20, który scala 20 najsłynniejszych i największych spółek. Przedmiotem działalności jest świadczenie usług bankowych, tak jak w wyżej opisywanym przypadku. mBank to dawny BRE - Bank Rozwoju Eksportu i powstał on w roku 1986, siedziba główna instytucji znajduje się w Warszawie, przy ulicy Prostej, a prezesem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Debiut giełdowy spółki miał miejsce w roku 1992, sześć lat później miało miejsce kolejne istotne dla historii spółki wydarzenie - a mianowicie fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce naciśnij poniższy button - zostaniesz przeniesiony do artykułu. 

 

Czytaj więcej
Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

234

Teoretyczny kurs otwarcia

238.6

Kurs zamknięcia

238.6

Najwyższy kurs

245

Najniższy kurs

231.4

Zmiana procentowa

-0.58333

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań mBank.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk