• Odbierz prezent
 Notowania spółek Santander oraz mBank. Co się wydarzyło na warszawskim rynku?
fot. freepik.com

Santander oraz mBank, są to dwie polskie spółki wchodzące w skład warszawskiego indeksu giełdowego WIG20, sklasyfikowane do sektora bankowego, notowane w systemie notowań ciągłych na Warszawskiej giełdzie. W dzisiejszym artykule przyglądniemy się bliżej historii każdego z podmiotów, prowadzonej działalności, wynikom, notowaniom, a na końcu sprawdzimy jak spółki poradziły sobie podczas dzisiejszej sesji handlowej.
Santander - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

Santander to jedna ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie, obrót akcjami podmiotu na GPW rozpoczął się w roku 2002. , który zrzesza dwadzieścia największych i najpłynniejszych podmiotów notowanych na GPW. Santander funkcjonował uprzednio pod nazwą Bank Zachodni, który działał już od roku 1988. Zadaniem instytucji jest świadczenie usług bankowych, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Główna siedziba spółki mieści się w Warszawie przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi również ponad 650 innych oddziałów rozlokowanych na terenie całej Polski. Właścicielem Santander Bank Polska jest obecnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

248.2

Teoretyczny kurs otwarcia

247.4

Kurs zamknięcia

247.4

Najwyższy kurs

251

Najniższy kurs

245

Zmiana procentowa

0.24311

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 

mBank - co musisz wiedzieć o tej spółce?

 

Drugą spółką, na którą chcę zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja działająca w sektorze bankowym. mBank to przedsiębiorstwo notowane na warszawskiej giełdzie, jest również częścią indeksu WIG20, który scala 20 najsłynniejszych i największych spółek. Przedmiotem działalności podobnie jak w przypadku wyżej opisywanej spółki jest świadczenie usług bankowych. mBank powstał w roku 1986 jako BRE - Bank Rozwoju Eksportu, siedziba główna instytucji znajduje się w Warszawie, a jej właścicielem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Giełdowy debiut odbył się w roku 1992, sześć lat później miało miejsce kolejne istotne dla historii spółki wydarzenie - a mianowicie fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce mBank, kliknij w poniższy button. 

 

Czytaj więcej
Notowania spółki mBank

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

270

Teoretyczny kurs otwarcia

261.4

Kurs zamknięcia

261.4

Najwyższy kurs

271

Najniższy kurs

261

Zmiana procentowa

-1.28398

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania mBank, po zakończeniu sesji.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk