• Odbierz prezent
 Notowania spółek Santander oraz mBank. Co się dziś dzieje na polskim rynku akcyjny?
fot. freepik.com

Zarówno spółka Santander jak i mBank wchodzą w skład indeksu WIG20, są to spółki notowane na GPW, sklasyfikowane do sektora bankowego. Przyglądniemy się dziś bliżej obydwu spółką: najważniejsze dane, notowania, kurs akcji i zmienność podczas dzisiejszej sesji.


 

Handluj CFD na indywidualne akcje najlepszych firm bez prowizji!

Przejdź do strefy klienta

Tickmill obecnie oferuje szereg popularnych kontraktów CFD na akcje USA, w tym Netflix, Amazon i Tesla, które są dostępne do handlu na potężnej platformie MT5 bez prowizji i z jednymi z najniższych spreadów na rynku. W ofercie znajduje się również dostęp do rynku Forex, Indeksów giełdowych, surowców szlachetnych, a wszystko to w konkurencyjnych spreadach.

65% inwestorów traci środki


 
Santander: akcje, notowania, opis i charakterystyka spółki

Santander to jedna ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie, obrót akcjami podmiotu na GPW rozpoczął się w roku 2002. , który zrzesza 20 najpłynniejszych i największych polskich spółek. Santander funkcjonował uprzednio pod nazwą Bank Zachodni, który działał już od roku 1988. Zadaniem instytucji jest świadczenie usług bankowych, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi również ponad 650 innych placówek rozlokowanych na terenie całej Polski. Prezesem Santander Bank Polska jest aktualnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Notowania Santander

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

Zmiana procentowa

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 

mBank: akcje, notowania, opis i charakterystyka spółki

 

Następną spółką, na którą zwrócimy dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja działająca w sektorze bankowym. mBank jest to przedsiębiorstwo notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w systemie notowań ciągłych, wchodzi także w skład indeksu WIG20. Przedmiotem działalności podobnie jak w przypadku wyżej opisywanej spółki jest świadczenie usług bankowych. mBank funkcjonuje na rynku od roku 1986, a powstał pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu S.A., główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy ulicy prostej, a jej właścicielem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Giełdowy debiut odbył się w roku 1992, za kolejne istotne wydarzenie możemy uznać fuzję i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju w roku 1998. Więcej informacji o mBanku znajdziesz w poniższym artykułe. 

 

Czytaj więcej
Dane po zakończeniu sesji handlowej

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

Zmiana procentowa

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 


Krzysztof Wójcik

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk