• Odbierz prezent
 Notowania spółek Santander oraz mBank. Co się dzieje na polskiej giełdzie?
fot. freepik.com

Zarówno spółka Santander jak i mBank wchodzą w skład indeksu WIG20, są to spółki notowane na GPW, sklasyfikowane do sektora bankowego. Sprawdźmy jak radziły sobie spółki podczas dzisiejszej, zakończonej już sesji handlowej.
Santander - co musisz wiedzieć o spółce?

Santander to jedna ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obrót akcjami podmiotu na GPW rozpoczął się w roku 2002. , który zrzesza dwadzieścia największych i najpłynniejszych podmiotów notowanych na GPW. Spółka funkcjonowała uprzednio jako Bank Zachodni, który swój początek umiejscawia roku 1988. Instytucja prowadzi świadczenie usług bankowych, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi również blisko 650 placówek rozlokowanych na terenie całej Polski. Właścicielem spółki jest aktualnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Notowania spółki Santander

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

227

Teoretyczny kurs otwarcia

230

Kurs zamknięcia

230

Najwyższy kurs

233.8

Najniższy kurs

227

Zmiana procentowa

-0.69084

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań Santander.

 

mBank - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

 

Drugim podmiotem na który zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja działająca w sektorze bankowym. mBank to przedsiębiorstwo notowane na warszawskiej giełdzie, jest również częścią indeksu WIG20, który scala 20 najsłynniejszych i największych spółek. Głównym przedmiotem działalności jest dokładnie tak jak w przypadku banku Santander świadczenie usług z zakresu bankowość. mBank to dawny BRE - Bank Rozwoju Eksportu i powstał on w roku 1986, siedziba główna instytucji znajduje się w Warszawie, przy ulicy Prostej, a jej właścicielem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Debiut giełdowy spółki miał miejsce w roku 1992, sześć lat później miało miejsce równie istotne wydarzenie - fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce naciśnij poniższy button - zostaniesz przeniesiony do artykułu. 

 

Czytaj więcej
Notowania spółki mBank

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

219.8

Teoretyczny kurs otwarcia

211.2

Kurs zamknięcia

211.2

Najwyższy kurs

219.8

Najniższy kurs

210

Zmiana procentowa

-1.30841

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań mBank.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk