• Odbierz prezent
Notowania pary walutowej (NZDJPY). Geometryczna równość na kursie dolara nowozelandzkiego do jena japońskiego

Dokładnie rok temu para walutowa NZDJPY przebywała na poziomie 74.00. Zarówno wtedy, jak i dziś mieliśmy do czynienia z oporem w tym miejscu. Różnica polega na długości fali wzrostowej, która doprowadziła do testu tej wartości. Rok temu była to typowa korekta, która znajdując się poniżej spadkowej linii trendu i informowała o możliwej przecenie NZD. Teraz wzrosty są dwa razy większe, a i linia trendu został w tyle za ceną.

Wiadomości rynkowe z mBank

Warto jednak odnotować, że spadkowy charakter tego wykresu nadal jest widoczny, a to za sprawą mierzenia kierunkowego APP o wartości 100%. Bezpośrednie porównanie tegorocznych wzrostów i tych z lata 2016-2017, wskazuje na ich równość, a przynajmniej dużą zależności. Od trzech tygodni widoczne jest wyhamowanie w pomarańczowej strefie. Sugeruje to, że podaż ma pewien plan co do aktualnego oporu. Posiadacze krótkich pozycji zapewne rzucą okiem na wskaźniki znajdujące się pod wykresem. Szybki oscylator stochastyczny znajduje się głęboko w strefie wykupienia, co podkreśla wagę wyhamowania na 74.00. Wolniejszy RSI próbuje zmienić kierunek, choć nie dotknął jeszcze linii 70 punktów.

Jeżeli opór wytrzyma, to cena gdzie mogą zakończyć się spadki, oznaczona jest na niebiesko 70.50. Oznaczałoby to powrót do przełamanej linii trendu, która stałaby się wewnętrzną linią i jednocześnie trampoliną dla kolejnych białych świec. Nie można także wykluczyć spadków do ostatnich dołków 68.00. Tworzą one ważne wsparcie zaznaczone na żółto.

Geometryczna równość na NZDJPY - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk