• Odbierz prezent
Notowania na giełdach zagranicznych ze znaczną zwyżką głównych indeksów

Wczorajsze notowania dla FW20 ponownie upływały pod znakiem obniżonej zmienności. Odchylenie kursu w trakcie sesji było mniejsze od 30 pkt., a względem poprzedniego zamknięcia mniejsze od 10 pkt.

Na wykresie dziennym notowania wciąż pozostają w kilkutygodniowym trendzie bocznym o mocno podkreślonej strefie oporu marcowej luki cenowej i zniesienia 50% całej poprzedzającej fali spadkowej. Na wskaźniku RSI, gdzie również jest widoczny trend boczny, bieżące wartości już naruszają linię ostatnich szczytów. Na diagramie 60-min kurs próbował wejść ponad wtorkowe maksimum, ale ostatecznie cofnął się poniżej jego poziomu. Na wybranych wskaźnikach AT jak RSI i MACD pojawiły się negatywne dywergencje sygnalizujące osłabienie wzrostowego impetu. Na MACD w tym interwale pojawił się sygnał sprzedaży.

Na giełdach zagranicznych wczorajszej notowania przyniosły znaczną zwyżkę głównych indeksów. Siłą napędowa są rosnące oczekiwania opracowania szczepionki antywirusowej, nieograniczonego wsparcia banków centralnych oraz mocnego odbicia w głównych gospodarkach. Bieżące zmiany kontraktów terminowych względem wczorajszego popołudnia są jednak nieznaczące i implikują raczej neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wstępnych wskaźników PMI za maj. W rynkowych prognozach jest wykazywane oczekiwanie stabilizacji, po uprzednim załamaniu, z tendencją do nawet lekkiej poprawy. Na krajowym rynku pojawi się odczyt o kwietniowej produkcji przemysłowej. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Notowania na giełdach zagranicznych ze znaczną zwyżką głównych indeksów - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk