• Odbierz prezent
Notowania kontraktów na WIG20 na lekkim plusie w środę przy zdecydowanie mniejszym wolumenie

Środowa sesja rozpoczęła się od lekkiego spadku kursu, ale w ramach zmian z wtorku. Obóz byków szybko wyciągnął kurs w rejon wtorkowego maksimum, co spotkało się z odzewem podaży.

W kolejnych godzinach handlu notowania FW20 powoli obsuwały się, co sugerowało kontynuację ruchu bocznego z wtorku. Tak też się stało i dopiero po godz. 14 notowania dotarły w rejon porannego minimum na 1838. W ostatniej fazie sesji byki ponownie zebrały siły i przetestowały poranne maksimum i rejon, a zakończenie sesji wypadło na poziomie 1852 (+0,22%). Dzienny wolumen po wtorkowym wyraźnym wzroście, w środę spadł o niespełna 1/3 do 9,9 tys. sztuk. W trakcie dnia podano w USA odczyt lipcowej inflacji CPI, która wzrosła powyżej oczekiwań do 1% r/r (konsensus 0,8% r/r).

Dzisiejszym istotnym punktem w kalendarium będzie popołudniowa publikacja liczby nowych wniosków o zasiłek w USA za poprzedni tydzień: rynek oczekuje spadku do 1,14 mln. Z kolei jutro inwestorzy poznają odczyt krajowego PKB w II kw. (konsensus -8,6% r/r), a także PKB w strefie euro (konsensus -15% r/r).

 

Technicznie kurs FW20U20 utrzymuje się w rejonie górnego zakresu konsolidacji, jaka trwa od czerwca i byki mają dobry punkt startowy, aby wybić się powyżej 1855 i przetestować pułap 1887. Nastoje na rynkach bazowych są aktualnie minimalnie negatywne, co w połączeniu w wczorajszym niezdecydowaniem (spadek wolumenu), może dziś przeszkadzać stronie popytowej w początkowej fazie handlu. /tk/

FW20 w układzie dziennym

Notowania kontraktów na WIG20 na lekkim plusie w środę przy zdecydowanie mniejszym wolumenie - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk