• Odbierz prezent
Notowania Kawy. Kurs Coffee dubluje historię!
Z artykułu dowiesz się:

  • ile wynosi obecnie cena tego towaru,
  • jak buduje się wykrec cen Coffee.

Powakacyjne spadki na Kawie tym razem nie dotarły do kluczowego wsparcia 100 centów. Notowania tego towaru zawróciły po naruszeniu lokalnej strefy 105.50 i kontynuowały ten ruch aż do poziomu 124 centy.

Wiadomości rynkowe z mBank

Co ważna fala wzrostowa tworzy jednolitą strukturę nieprzerywaną korektami. Podobne sytuacje miały miejsce już dwukrotnie, co zaznaczyłem czerwoną wzrostową linia. Zwykle po zatrzymaniu na pomarańczowym oporze, Coffee spadało w stronę 112.50, tworząc korektę.

W tym przypadku czarne świece nie dotarły jeszcze do tego miejsca, a wydaje się to być ciekawym scenariuszem do realizacji. Zielony obszar był oporem, który w ramach silnych listopadowych wzrostów nie doczekał się retestu. Brak zjawiska zmiany ról może zadziałać jak magnes i przecenić ten towar do wartości 112.50 centa.

Warunkiem koniecznym jest oczywiści zatrzymanie dzisiejszego rajdu wzrostowego na ostatnim szczycie. Układ wykresu miałby wtedy kształt formacji M.

Jeżeli się to nie uda, to posiadacze długich pozycji powinni zwrócić uwagę na cenę 133 centy.

Wszystkie powyższe liczby są konsekwencją kolejnych szczytów i dołków pozostawionych na historycznym wykresie w ostatnich trzech latach. Tym samym nie da się określić tego inaczej jak ruch boczny. Brak wyraźnego trendu sprzyja wykorzystaniu oscylatorów. Te opuściły strefy wykupienia i mają szanse skierować się do przeciwległego obszaru. Warunkiem koniecznym pozostaje utrzymanie się bieżących cen Kawy poniżej pomarańczowego oporu.

Coffee dubluje historię - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk