• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs akcji Jujubee - spółki gamingowej notowanej na NewConnect wystrzelił gwałtownie w górę po publikacji informacji o danych sprzedażowych gry Realpolitiks
Z artykułu dowiesz się:

- O gwałtownym wzroście kursu akcji Jujubee
- o jego możliwych powodach
- o notowaniach Spółki w ostatnim okresie

Kurs akcji jednej ze spółek gamingowych notowanych na NewConnect wzrósł o niemal 20%. Co było powodem tak gwałtownego wzrostu notowań Jujubee?

 

Specyfika spółek gamingowych

Spółki gamingowe nie przestają zaskakiwać. Ich reakcja na dane fundamentalne potrafi być bardzo ostra, czego spółki z branży gier wideo, dawały dowody już niejednokrotnie. Na nic zdadzą się w takich przypadkach prognozy analityków technicznych. Pewnych danych po prostu nie sposób przewidzieć. Rzecz w tym, że w przypadku spółek gamingowych, dane te mogą powodować bardzo mocną reakcję rynku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule dotyczącym spółek gamingowych w 10 wydaniu FXMAG.

 

Notowania Jujubee

Akcje Jujubee mocno podrożały pod koniec piątkowej sesji. Tak mocny wzrost kursu akcji jest o tyle niespodziewany, że w ostatnim miesiącu, kurs akcji Spółki na NewConnect znajdował się w wyraźnym trendzie spadkowym.

Kurs akcji Jujubee 21-08-2017

 

Kurs akcji Jujubee podczas czwartkowego zamknięcia wynosił 13,37 zł za jedną akcję. Piątek przyniósł jednak ok. 18,18% wzrostu. Kurs akcji podczas piątkowego zamknięcia wynosił już 15,80 zł za jedną akcję.

 

Dane o sprzedaży gry Realpolitiks

Co było powodem tak gwałtownego wzrostu kursu? Otóż, Spółka podała w raporcie 26/2017, że otrzymała ona dane od Apple, zgodnie z którymi koszt przeniesienia gry Realpolitiks na platformy iOS i Android zwrócił się w ciągu czterech pierwszych dni sprzedaży, biorąc pod uwagę sprzedaż tylko z platformy iOS.

Reakcja inwestorów była bardzo optymistyczna. Kurs akcji wzrósł o niemal 20%. Inwestorzy bywają jednak kapryśni. Minął weekend, w związku z czym było trochę czasu na przemyślenia, być może zbyt gwałtownej reakcji. Efekt jest taki, że dziś, kilka minut po 9:30, kurs akcji spada o 5,06%.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk