• Odbierz prezent
Notowania jena japońskiego. Analiza wykresu USD/JPY

Poniższy wykres prezentuje notowania pary walutowej USDJPY na interwale 3-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę wahań na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania wyznaczyły przedział cenowy na poziomie 260 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od pamiętnej sesji w dniu 9 listopada, kiedy na rynku pojawiła się informacja o szczepionce na COVID-19. Ten fakt doprowadził do dynamicznego wybicia w górę, które było spowodowane migracją kapitału z japońskiego jena.

Notowania jena japońskiego. Analiza wykresu USD/JPY - 1

USDJPY H3

Po blisko miesiącu konsolidacji, na wykresie Ujka zaczyna pojawiać się więcej “świeżości”. Notowania wybijają dolne ograniczenie z przełomu listopada i grudnia oraz kontynuują rajd na południe. Naturalnym targetem dla sprzedających jest strefa cenowa 103,10 – 103,20. Jest to bowiem poziom listopadowego dołka, który wyznaczony był na wspomnianej sesji 9 listopada. Obecnie notowania potrzebują już tylko 20 – 25 pipsów, aby zaatakować wskazaną strefę popytową.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk