• Odbierz prezent
Notowania indeksu DAX – ciekawy układ techniczny

Od początku listopada 2019 notowania indeksu giełdowego DAX znajdują się w konsolidacji w przedziale cenowym zaznaczonym na dziennym wykresie poniżej różowymi liniami.

Szczyt wszech czasów dla notowań DAX

to linia zaznaczona na pomarańczowo na poziomie 15 536 punktów. Chociaż nie jestem zwolenniczką formacji analizy technicznej głowy i ramion, trudno mi zignorować fakt, iż właśnie taka odwrócona formacja wydaje się rysować na wykresie dziennym.

Odwrócona formacja głowy i ramion, jeśli zostanie spełniona, jest formacją zapowiadającą wzrosty, równe odległości mierząc od linii szyi do szczytu głowy. Linia szyi to żółta linia naryzowana po szczytach.

Jak zawsze, tylko czas pokaże czy formacja ta zostanie spełniona.

Na dziś 02 stycznia 2020, notowania DAX zyskały 1,42% i znalazły się w rejonach linii szyi. Formację uznaje się za spełnioną, gdy linia szyi zostanie przełamana i następnie będzie miało miejsce odbicia od niej do góry.

Notowania indeksu DAX, wykres dzienny

Notowania DAX, ciekawy układ techniczny - 1

Nota prawna

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk