• Odbierz prezent
Notowania GPW. Zobacz wybrane sygnały analizy technicznej - akcje GETIN oraz AGORA
fot. freepik.com

Piątkowa sesja na Wall Street dała nadzieję na zakończenie tej już około 5%-owej korekty, licząc od szczytów indeksów. Indeks S&P 500 zyskał 1,2% a Nasdaq 0,8%. Większa część zwyżki miała miejsce w II połowie sesji, już po zamknięciu handlu na europejskim rynku, gdzie indeksy ze Startego Kontynentu odnotowały jednak spadki.

Dziś kontrakty na indeksy rynków rozwiniętych jednomyślnie wskazują na spadkowe otwarcie sesji, index DAX zmierza w kierunku 15 tys. punktów, na tym poziomie odnotowaliśmy we wrześniu już dwukrotnie odbicie, jednak druga fala wzrostowa była znacząco ograniczona i indeks miał problem ze wzrostem powyżej 15250 pkt.

Notowania GPW. Zobacz wybrane sygnały analizy technicznej - GERIN oraz AGORA - 3

Jeżeli spadki indeksów nie zatrzymają się w okolicy przeceny o ok. 5% od szczytu, może to rodzić obawy wśród inwestorów na głębszą korektę. Na tapecie pozostaje temat drożejących surowców i kryzysu energetycznego, dziś odbędzie się posiedzenie krajów sojuszu OPEC+, w obliczu rosnących cen węgla i gazu popyt na ropę może być jeszcze większy.

Krajowy indeks WIG20 zyskał na ostatniej sesji 0,8%, tym samym potrzebuje nieco powyżej 3,5% do wyrównania tegorocznych maksimów, co wskazuje na relatywną przewagę względem wcześniej omawianych zachodnich indeksów. W piątek zdecydowanie najmocniejszym sektorem były banki, indeks WIG-Banki zyskał niemal 4%, powodem zwyżki był wysoki odczyt inflacji (+5,8% r/r we wrześniu wobec konsensusu +5,5%), dodatkowo wspierany działaniami sąsiednich banków centralnych, zwiększa presję na podwyżkę stóp procentowych w kraju.

Notowania GPW. Zobacz wybrane sygnały analizy technicznej - GERIN oraz AGORA - 2

Gdyby nie wzrosty sektora bankowego, nasz kluczowy indeks zakończyłby dzień na minusie. LiveChat w piątek po sesji podał, że szacuje przychody w okresie lipiec-wrzesień na 14,3 mln USD (+26% r/r). Przed dzisiejszą sesją szacunkowe przychody ze sprzedaży po III kw. opublikował TIM, wzrosły o 35% r/r do 911 mln zł.

Kernel podał, że w roku obrotowym 2020/21 odnotował 513 mln USD zysku netto (wobec 118 mln USD w ubiegłym roku), spółka chce wypłacić 0,44 USD dywidendy na akcję, zakłada nakłady inwestycyjne w roku obrotowym 2021/22 na poziomie 265 mln USD.

Notowania GPW. Zobacz wybrane sygnały analizy technicznej - GERIN oraz AGORA - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk