• Odbierz prezent
Notowania GPW: wśród małych spółek wyróżnił się Sanwil (+10,5%) i Eko Export (+9,6%)
fot. freepik.com

Po mocnych poniedziałkowych wzrostach na Wall Street wczoraj zagościły spadki – S&P 500 przecenił się o 0,8%, a Nasdaq o 1,7%. Zbliża się termin wygasania dotychczasowego wsparcia fiskalnego, m.in. dodatku do zasiłku dla bezrobotnych, a administracji Joe Bidena zależy ma wprowadzeniu nowego stymulusa przed tym terminem, a więc w I połowie marca. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu może odbyć się głosowanie w Senacie nad wspomnianym nowym pakietem fiskalnym. Dzisiaj mocno zyskują indeksy azjatyckie, a kontrakty na indeksy rynków rozwiniętych wskazują na umiarkowanie pozytywne otwarcie.

Na warszawskim parkiecie sesja zakończyła się niewielkim wzrostem kluczowych indeksów

W indeksie blue chipów najmocniej zyskało Allegro (+5,9%) – kolejny raz popyt uaktywnił się w okolicy poziomów otwarcia notowań z dnia debiutu. Wczoraj wystartowała konkurencyjna platforma Amazona dedykowana dla polskiego rynku – z raportu analityków firmy Dealavo wynika, że dla większości kategorii produktów Allegro oferuje lepsze ceny niż konkurent. Z drugiej strony najmocniej przeceniło się Dino (-2,2%).

W indeksie mWIG40 poniższe spółki wyróżniły się wzrostem:

Comarch (+9,6%) zyskał po publikacji dobrych wyników finansowych, PKP Cargo (+9,2%) poinformowało o podpisaniu 7-letniej umowy o maksymalnej wartości ok 1,4 mld zł, walory Inter Cars (+8,5%) również zareagowały pozytywnie na wstępne wyniki. W odwrocie znalazł się Mabion (-4,1%), który dziś rano poinformował o zawarciu umowy ramowej wraz z pierwszym zamówieniem na usługi kontraktowe z Novavax w zakresie programu szczepionki na koronawirusa, dodatkowo spółka poinformowała o zawarciu porozumienia z PFR w związku z finansowaniem rozszerzonej współpracy z Novavax – niewiążące porozumienie przewiduje udzielenie oprocentowanej 3 letniej pożyczki na kwotę 30 mln zł oraz objęcie pakietu akcji do kwoty 10 mln zł. Wśród małych spółek wyróżnił się Sanwil (+10,5%) i Eko Export (+9,6%).

Z pozostałych informacji:

1. KNF szacuje koszt konwersji kredytów dla banków zgodnie z propozycją na 34,5 mld zł.

2. AB opublikował wyniki kwartalne, które są znacznie lepsze od konsensusu zakładającego 33,9 mln zł zysku netto – spółka zarobiła 52,9 mln zł, przewyższając wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku o 98%.

3. Celon Pharma zakończył współpracę z Lupin Atlantis Holdings, ale rozpoczął z Glenmark Pharmaceuticals.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk