• Odbierz prezent
Notowania GPW. WIG-Leki z najlepszą stopą zwrotu. Mocne wzrosty cen akcji LPP w obliczu trzeciej fali pandemii koronowirusa
fot. freepik.com

Koniec tygodnia przyniósł powiew optymizmu w notowaniach na warszawskim parkiecie. WIG20 zyskał prawie 0,6% i ponownie zameldował się powyżej okrągłego poziomu 2 000 pkt. Indeks wspierało m.in. odbicie akcji CD Projekt, gdzie kurs odbił się od okolic 200 zł i próbuje się wybić z kanału spadkowego obowiązującego od początku lutego.

Mocno zachowywały się także akcje LPP (+5,2%),

co stało nieco w kontrze do informacji odnośnie rozwoju 3 fali pandemii koronawirusa i odbicia notowań spółek „covidowych” w ostatnich dniach. W związku z powyższym sektorowo najlepszą stopę zwrotu w trakcie piątkowej sesji osiągnął WIG-Leki (+5,7%), a następnie był WIG-Odzież (+2,8%). Jedynymi sektorami, które zakończyły dzień na niewielkim minusie były Chemia i Górnictwo. Wracając do zachowania się głównych indeksów na warszawskim parkiecie, zakończenie tygodnia powyżej 2 000 pkt. przez WIG20 może dawać umiarkowanie pozytywny sygnał odnośnie siły popytu i może przekładać się na próby pokonania tego poziomu oporu w najbliższym czasie – umożliwiłoby to ruch blue chipów w kierunku kolejnej bariery, tym razem na poziomie 2 100 pkt.

W przypadku mWIG40 i sWIG80,

indeksy zakończyły tydzień już przy swoich tegorocznych maksimach, a ich wybicie byłoby sygnałem kontynuacji hossy przez segment MiŚ. Piątkowa sesja na zagranicznych rynkach przebiegała w mieszanych nastrojach. Już w godzinach porannych spadały zarówno indeksy w Europie jak i kontrakty futures w Stanach Zjednoczonych. W kolejnych godzinach część strat została wymazana jednak, w dalszym ciągu większość indeksów zakończyła dzień „pod kreską”.

Pozytywnego sentymentu na rynku akcji nie utrzymało ani pozytywne informacje ze strony EBC o przyśpieszeniu skupu aktywów,

ani odpisanie przez prezydenta Bidena ustawy o wsparciu dla gospodarki. Do wzrostów powróciły natomiast rentowności na bazowym rynku długu. W piątek amerykańskie 10-letnie obligacje skarbowe kształtowały się już w okolicy 1.62%. Wzrost odnotowały również rentowności niemieckich obligacji skarbowych, które przekroczyły poziom -0.30%.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Mieszane nastroje w trakcie piątkowej sesji (w USA wzrost indeksu Dow Jones, a spadek NASDAQ) oraz dzisiejszych notowań w Azji mogą wskazywać na lekkie cofnięcie europejskich indeksów na początku dzisiejszej sesji. W tygodniu najważniejszym wydarzeniem będzie natomiast środowe posiedzenie Fed.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk