• Odbierz prezent
Notowania GPW – tylko jedna spółka z blue chipów zakończyła sesję pod kreską. W indeksie sWIG80 ponad 26% wzrosty Games Operators

Ze względu na amerykańskie święto na zagranicznych rynkach nie działo się zbyt wiele. Kończący swoją kadencję prezydent Donald Trump uderzył raz jeszcze w chiński biznes poprzez zablokowanie dostaw i cofnięcie licencji do współpracy z amerykańskimi przedsiębiorstwami wobec firmy Huawei. Dzisiaj poznamy wyniki kilku większych spółek za IV kw. 2020 roku, m.in. Bank of America, Netflix i Goldman Sachs. Europejskie indeksy podczas nieobecności amerykańskich inwestorów zakończyły dzień na minimalnych plusach, pomimo spadków w pierwszej części dnia. Poranne notowania kontraktów terminowych wskazują na pozytywne otwarcie zarówno giełd amerykańskich jak i europejskich.

Krajowy rynek dostarczył większych zmian – indeksy pomimo początkowej słabości po południu wyszły ponad kreskę i zakończył dzień z solidnym wzrostem. Indeks blue chipów zyskał niemal 2%, a w indeksie bez dwóch zdań dominowały walory JSW, które zyskało niemal 19%. Wśród pozytywnych informacji płynących ze spółki należy wymienić zwiększenie udziału węgla koksowego w produkcji do 80% z poziomu 71% w poprzedzającym roku.

Dodatkowo ogłoszenie personalnych zmian w składzie zarządu wzmocniło ten dynamiczny ruch. Dobrą sesję odnotowały również: Enea, Tauron i PGE, które zyskały po ogłoszeniu podpisania listu intencyjnego ws. współpracy przy projektach offshore. Przedsiębiorstwa utworzą wspólną spółkę celową, której celem będzie budowa nowych farm wiatrowych na Bałtyku. Jedynym blue chipem, który znalazł się w odwrocie był CD Projekt.

W indeksie mWIG40 największym zmianom uległ spadający o 8,6% Mercator Medical – szacunkowe wyniki za IV kw. 2020r. oraz zawarcie znaczącej umowy o wartości 178 mln zł nie zatrzymały spadków trwających od tygodnia. W indeksie sWIG80 dwucyfrowe wzrosty odnotował Games Operators (+26,6%) – w wyniku ustalenia daty premiery gry „Rustler” oraz Polimex Mostostal, który kontynuuje wzrosty i ustala kolejne lokalne maksima.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk