• Odbierz prezent
Notowania GPW. Sektor bankowy najsłabszym ogniwem indeksu WIG20. Kurs FW20 w trendzie bocznym

Nastroje wczorajszej sesji były lekko minorowe, indeks WIG20 i w ślad za nim kontrakty terminowe odnotowały niewielki spadek. W tej grupie zniżkowało ok. 2/3 spółek, najsłabszym ogniwem okazał się sektor bankowy, natomiast lekko w górę odbiły akcje CDPROJEKT. Na wykresie 60-min FW20 kurs instrumentu pozostaje w kilkudniowym i dość wąskim trendzie bocznym, gdzie na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można szacować poziomy wsparcia i oporu odpowiednio przy wartościach 1942 i 1985 pkt. W trakcie wczorajszej sesji kurs testował ten dolny obszar. Nadal przy bardzo niskich wartościach pozostaje wskaźnik ADX.

Na wykresie dziennym pojawienie się kolejnej w ostatnich dniach szpulki niewiele wnosi do ogólnego obrazu rynku

Poza ubiegłotygodniowym ubijaniem dna, w tej chwili ma miejsce tylko obniżenie zmienności. Również niższy od średniej ostatnich dni poziom obrotów sugeruje obniżenie aktywności inwestycyjnej. Wskaźnik MACD schodzi poniżej poziomu równowagi, przy czym także w tym interwale obniżone wartość ADX potwierdzają mającą miejsce konsolidację na diagramie cenowym.

Na giełdach zachodnich wczorajsza sesja przyniosła niewielkie zwyżki na wybranych parkietach zachodnioeuropejskich oraz stabilne zachowaniu na rynku amerykańskim. Poranne zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy również nie wykazują istotnych odchyleń implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę głównie na odczyty z USA o nowych zamówieniach w przemyśle oraz na dobra trwałego użytku, a także cokwartalne podsumowanie o kosztach i wydajności pracy.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk