• Odbierz prezent
Notowania GPW - Najmocniej w indeks WIG20 uderzyły spółki górnicze, ze wskazaniem na KGHM, oraz CDPROJEKT

Zakończenie tygodnia oraz miesiąca przyniosło kontynuację zniżki na krajowym rynku. Słabsze nastroje umacniały niemałe spadki na głównych parkietach zachodnioeuropejskich oraz początkowo słabsza sesja na rynku amerykańskim. Najmocniej w indeks WIG20 uderzyły spółki górnicze, ze wskazaniem na KGHM, oraz CDPROJEKT.

W przypadku KGHM powodem mogła być korekta spadkowa na rynku miedzi, dla CDPROJEKT niedawny atak hackerski opóźnia prace nad aktualizacjami dla Cyberpunk 2077 i zgodnie z tym co mówi spółki wpływa na przesunięcie terminu publikacji wyników finansowych. Pomniejszy, ale też spadkowy wpływ, miały banki oraz spółki paliwowe. Lepsze nastawienie objęło natomiast dostawców mediów telekomunikacyjnych oraz energii.

Na wykresie dziennym kurs FW20 jest poniżej linii szyi potencjalnej formacji RGR

Realizacja formacji oznaczałaby zejście blisko poziomu 1700 pkt, zwraca uwagę podwyższony wolumen jaki pojawił się na wybiciu. Podniesienie kursu na fixingu nie zdołało wyciągnąć notowań ponad wspomnianą linię szyi. Na diagramie 60-min zniżka kursu była hamowana w pobliżu poprzedniego dołka z początku tygodnia (1893 pkt.). Na wybranych wskaźnikach AT pojawiły się nawet pozytywne dywergencje. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy powinna sprzyjać neutralnemu początkowi sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI, w tym dla Polski.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk