• Odbierz prezent
Notowania GPW – mocne wzrosty głównych indeksów! Akcje PZU i PKN Orlen wspierają banki

Wtorkowe notowania przyniosły mocne wzrosty głównych indeksów. Sektorowo zwyżkom przewodził przede wszystkim sektor bankowy mający ogółem dominujący wpływ w WIG20. Przewaga spółek wzrostowych nad spadkowymi nie była znaczna (11:9), ale kilkuprocentowe zwyżki banków wzmocnione wzrostami PZU i PKN wystarczyły aby pokrywając spadki DINO, spółek górniczych i energetyki wypiętrzyć indeks ponad poziom 2 tys pkt.

Na wykresie 60-min FW20 był kontynuowany ruch wg. wcześniejszego wskazania górnego wybicia z kanału spadkowego. Przejściowo został jednak zasygnalizowany stan wykupienia rynku na RSI, również dla wskaźnika DMI obsunięcie linii DM+ poniżej przebiegu średniej ADX jest wyrazem niewielkiego osłabienia impetu W tym kontekście należy jednak nadmienić, że często na pierwszej fali wybicia wskaźniki AT reagują dość nerwowo osiągając skrajne wartości.

Na wykresie dziennym kurs wybija się górą z kilkunastodniowej konsolidacji, wzrost obrotów wskazuje na rosnącą presję popytu. Na MACD pojawił się sygnał kupna. W szerszym ujęciu oddala się ryzyko wykonania kształtowanej od grudnia formacji RGR. Na giełdach zagranicznych nastroje są znacznie bardziej stonowane, główne indeksy oscylowały blisko poprzedniego zamknięcia. Również poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wydają się być w lekkim zastoju, ich zmiana w stosunku do wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw oraz dane z USA o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Rano wyniki finansowe za IV kw opublikował PKOBP, zysk netto spadł do 627 mln zł z 723 mln zł w roku ubiegłym, jest jednak wyższy od konsensusu prognoz 612 mln zł co powinno został odebrane pozytywnie przez rynek.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk