• Odbierz prezent
Notowania GPW: konkurencja w postaci Amazona nie wpływa zbyt pozytywnie na kurs akcji Allegro. Czy indeks WIG20 będzie kontynuował zwyżkę?

Początek tygodnia przyniósł zwyżkę głównych indeksów na czołowych rynkach zachodnich co wsparło pozytywne nastawienie również na rodzimej giełdzie. Mocnym podparciem wczorajszej zwyżki WIG20 był sektor górniczy. W przypadku KGHM szerszy popyt można powiązać ze wzrostem cen srebra, którego KGHM jest jednym z większych producentów. Całkiem dobrą sesję odnotowały także banki oraz sektor paliwowy. Natomiast za zniżką akcje ALLEGRO stała prawdopodobnie zawarta umowa operatora paczkomatów z Amazon Polska, co jest odbierane jako zaostrzenie otoczenia konkurencyjnego spółki.

Na wykresie dziennym FW20 wczorajsza szpulka,

po zbliżonej kształtem piątkowej świecy, niewiele nowego wnosi. Raczej sugeruje osiągnięcie lokalnego stanu równowagi. Natomiast w przeciwieństwie do ubiegłotygodniowych sesji zawęża się zakres wahań w trakcie sesji, obniżony wolumen potwierdza fazę wyczekiwania. MACD hamuje spadek ponad poziomem równowagi, RSI jest w połowie swojego zakresu.

Na wykresie 60-min ostanie dwie sesje przyjmują postać niewielkiego trójkąta lub chorągiewki

W szerszej perspektywie kurs zdaje się przechodzić w trend boczny jednocześnie załamując wcześniejsza koncepcję kanału spadkowego. Uwagę zwracają bardzo niskie wartości ADX potwierdzające brak trendu wertykalnego. Na rynkach zagranicznych utrzymuje się mocny optymizm. Po wczorajszych wzrostach głównych indeksów poranne notowania kontraktów terminowych kontynuują zwyżkę co powinno przełożyć się na również lepsze nastawienie przed otwarciem sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk