• Odbierz prezent
Notowania GPW: kolejne spadki na warszawskim parkiecie – słaba aktywność inwestorów pogłębiła korektę
fot. własne źródło

Po wzrostowym początku tygodnia, środowa sesja przyniosła na krajowy parkiet nieznaczną korektę, w wyniku której indeks WIG20 zaliczył 0,7%-ową zniżkę. Wyraźnie spadła też aktywność inwestorów – na spółkach z indeksu blue chipów udało się „ugrać” jedynie 758 mln zł wartości obrotów (wobec średniej z ostatnich 5 dni znacznie przekraczającej 1 mld zł). Podobne spadki dotknęły indeks szerokiego rynku WIG oraz indeks średnich spółek mWIG40.

 

Notowania GPW: kolejne spadki na warszawskim parkiecie – słaba aktywność inwestorów pogłębiła korektę - 1

 

W gronie blue chipów obserwowaliśmy dalsze zniżki kursu akcji CD Projektu, który obsunął się o następne 3,2%. Wśród zniżkujących walorów znaleźli się także wtorkowi liderzy wzrostów – mBank przecenił się wczoraj o 2,4%, nieco mniejsze spadki zaliczyły także Pekao, PZU i PKO BP. Negatywnemu sentymentowi oparło się 6 z 20 walorów, a największe wzrosty zaliczyły Orange (+1,5%) oraz Kęty (+1,2%).

 

 

Ostatnia z wymienionych będzie jedną z wielu spółek, które opublikują dziś raport finansowy za 2022 rok. Swoimi oficjalnymi rocznymi wynikami podzielą się także między innymi Dino, Ciech, 11 bit studios, Atal czy XTB (raport opublikowany już dziś rano). Pełna lista zaplanowanych na dziś publikacji w Wybranych wydarzeniach w spółkach poniżej. Wyraźnie słabsze nastroje podczas wczorajszej sesji nie były domeną tylko krajowego parkietu. Najważniejsze indeksy europejskie zakończyły notowania w okolicach swoich kursów odniesienia.

 

Notowania GPW: kolejne spadki na warszawskim parkiecie – słaba aktywność inwestorów pogłębiła korektę - 2

 

Wyraźne spadki zaliczyły natomiast giełdy w USA, które miały już możliwość zareagować na wczorajszą decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Mimo napiętej sytuacji w sektorze bankowym, Fed postanowił podnieść stopy o kolejne 25 pb. (do 5%), co było zgodne z rynkowym konsensusem. Dzisiejsza sesja będzie zatem dla europejskich (i w tym polskich) indeksów szansą na odpowiedź na ostatnią decyzję FOMC i negatywny sentyment amerykańskich inwestorów. /ab/

 

Notowania GPW: kolejne spadki na warszawskim parkiecie – słaba aktywność inwestorów pogłębiła korektę - 3


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk