• Odbierz prezent
Notowania GPW. Kolejna wzrostowa sesja na polskim parkiecie giełdowym

Pierwszy tydzień grudnia może dawać powody do zadowolenia dla posiadaczy długiej pozycji, za nami kolejna sesja wzrostowa. W grupie spółek o największym wpływie na indeks bardzo nerwowo było na akcjach CDPROJEKT, gdzie dzienny zakres wahań wynosił blisko 15%. Ostatecznie notowania spółki zakończyły się na mocnym minusie z formacją zasłony ciemnej chmury. Jednakże mocny spadek tej spółki został z dużą nadwyżką skompensowany (w odniesieniu do wpływu na WIG20) przez akcje sektora paliwowego oraz PZU.

Na wykresie 60-min widać, że ogólny przebieg sesji był dość stabilny i dopiero na fixingu zamknięcia wyniesiono kurs na nowe dzienne maksimum. Notowania osiągnęły wartość teoretycznego poziomu docelowego (1963 pkt.) określonego wsp. 2,618 z wcześniejszej korekty spadkowej. Wysokie wartości ADX w tym interwale informują o sile bieżącej tendencji, jednak znaczne obsuniecie poniżej jej poziomu linii DM+ ostrzega przed osłabieniem wzrostowego impetu.

Na wykresie dziennym kurs dąży do lutowych szczytów, po drodze jeszcze jest luka cenowa przy dolnej jej wartości 2063 pkt. MACD podtrzymuje sygnał kupna, RSI wskazuje już na stan wykupienia rynku i jest tuż przy swoim tegorocznym szczycie. Nadal jest obserwowany spadek LOP, który cofnął się do poziomu sprzed listopadowego odbicia. Na głównych giełdach zagranicznych wczorajsza sesja minęła ogółem w lekko spadkowych nastrojach. Zmiana notowań kontraktów terminowych na czołowe indeksy zagraniczne implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźnika nastrojów ZEW dla Niemiec oraz kwartalne dane o wydajności i kosztach pracy w USA.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk