• Odbierz prezent
Notowania GPW: CCC, CD Projekt, Dino - jedynie te trzy walory oparły się wyprzedaży! Wybrane sygnały analizy technicznej - MIRBUD, ECHO

Najważniejsze amerykańskie indeksy kontynuowały wczoraj odbicie i zyskały w przedziale 1-1,5%. Najnowsze dane z rynku pracy w USA są nieco gorsze od prognoz analityków – liczba osób ubiegająca się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wyniosła 351 tys. wobec konsensusu 320 tys. Wyższa była również liczba osób kontynuująca pobieranie zasiłku – 2,85 mln vs prognozowane 2,65 mln.

 

Notowania GPW: CCC, CD Projekt, Dino - jedynie te trzy walory oparły się wyprzedaży  - 4

 

 

Wczoraj poznaliśmy umiarkowanie słabsze odczyty PMI dla przemysłu i usług dla Francji, Niemiec, strefy euro i USA

Co prawda, Fed przyśpiesza prognozowane podwyżki stóp procentowych i sygnalizuje, że rozpoczęcie zmniejszania skupu aktywów może rozpocząć się już w listopadzie, jednak jeśli kolejne dane obrazujące siłę rynku pracy i gospodarki będą rozczarowujące, możliwym scenariuszem jest przedłużanie obecnej zachowawczej polityki jeszcze przez chwilę, aż ponownie, bez zagrożeń na horyzoncie, wrócimy na ścieżkę powrotu do pełnego zatrudnienia.

 

Notowania GPW: CCC, CD Projekt, Dino - jedynie te trzy walory oparły się wyprzedaży  - 2

 

Na tle wczorajszych wzrostów w Stanach Zjednoczonych i w Europie krajowy indeks WIG20 (-0,6%) wypadł słabo

Nieco lepiej zachowały się indeksy mWIG40 i sWIG80, które zakończyły dzień na minimalnym plusie. Wśród blue chipów nie potaniały jedynie walory 3 spółek: CCC (+3,1%), CD Projektu (+1,5%) i Dino (+0,5%). CCC poinformowało po wczorajszej sesji o nabyciu i zbyciu pakietu 10% akcji eobuwie na rzecz spółki A&R. Wczoraj upłynął termin rocznego ograniczenia zbywalności pakietu akcji przyznanego w ramach programu motywacyjnego za lata 2016-2019 w spółce CD Projekt. Akcje mogą być sprzedawane w terminie od 24 września do 10 listopada 2021 r., przy zachowaniu limitu transakcji do 15% średniego dziennego wolumenu obrotu akcjami – mechanizm ma ograniczyć wpływ na kurs spółki.  Członkowie zarządu zgodnie z oświadczeniami nie zamierzają podejmować czynności zmierzających do sprzedaży akcji

 

Notowania GPW: CCC, CD Projekt, Dino - jedynie te trzy walory oparły się wyprzedaży  - 1

 

Wśród małych spółek liderem sesji został ZEPAK (+9,4%), spółka zyskała przychylność inwestorów po publikacji planów budowy elektrowni atomowej

Wczoraj po sesji, Unimot poinformował o podpisaniu umowy z NuScale Power i Getka ws. współpracy odnośnie wdrożenia nowych technologii jądrowych, w ramach modyfikacji istniejących elektrowni węglowych. O podpisaniu podobnego porozumienia z firmą NuScale Power i PBE Molecule poinformował wczoraj KGHM.

 

Notowania GPW: CCC, CD Projekt, Dino - jedynie te trzy walory oparły się wyprzedaży  - 3

 

Z pozostałych spółek:

  • Ciech miał w I półroczu 1,7 mld zł przychodów vs 1,48 mld zł przed rokiem, zysk netto wyniósł 192 mln zł wobec 34 mln zł przed rokiem.
  • W I półroczu Votum miało 89 mln zł przychodów wobec 68 mln zł w ubiegłym roku, a zysk netto wyniósł 1,78 mln zł wobec 4,08 mln zł.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk