• Odbierz prezent
Notowania GPW. Canal plus chce wejść na giełdę! Canal+ Polska ponownie złożył prospekt emisyjny w KNF

Wczoraj główne indeksy na Wall Street przeceniły się umiarkowanie – indeks S&P 500 stracił 0,8%, a Nasdaq 1,1%. Rynkom ponownie ciążą przedłużające się lockdowny, WHO ostrzega, że większość regionów dotknie wzmożona liczba zachorowań ze względu na rozszerzające się bardziej zaraźliwe odmiany koronawirusa. Dopóki odsetek osób zaszczepionych nie będzie wystarczający nad gospodarkami ciąży widmo naprzemiennych poluzowań i ponownych ograniczeń. Ze wczorajszych wypowiedzi prezesa Fed Jerome Powella wynika, że spodziewa się wzrostu inflacji w tym roku, jednak będzie to tymczasowy i nieduży wzrost.

Na krajowym rynku z tapetu nie schodzi temat pandemii

według wypowiedzi rządu wszystko wskazuje na to, że dzienna liczba zachorowań przekroczy punkt wyznaczony jako krytyczny (30 tys. przypadków) i w czwartek zostaną ogłoszone kolejne ograniczenia. Branże najmocniej dotknięte lockdownem, które właściwie trwale pozostają zamknięte, takie jak gastronomia, doczekają się kolejnej tarczy finansowej.

Wczorajsza sesja przyniosła lekką przecenę indeksu WIG20 (-0,3%) i sWIG80 (-0,7%),

natomiast przed spadkami uchronił się indeks mWIG40 (+0,4%). W indeksie blue chipów najmocniej przeceniły się walory JSW (-6,6%) i Allegro (-3,4%), które opadło na nowe historyczne dno, a najmocniej zyskały spółki z sektora bankowego PKO BP (+4%) i Santander (+2,2%). W indeksie średnich spółek, oprócz mocnego sektora bankowego, najwięcej zyskały walory Selvity (+7,2%) i TS Games (+4,8%), a na przeciwległym biegunie znalazły się akcje Biomed-Lublin (-7,1%) i Benefit Systems (-3,6%). W indeksie sWIG80 najgłębiej przecenił się Mabion (-5,8%) i BoomBit (-3,1%), a liderami wzrostów w indeksie zostało Sygnity (+2,8%) i BNP (+2,8%).

Z pozostałych informacji:

  • Zysk netto PGE w 2020 r. wyniósł 110 mln zł, zgodnie z wcześniejszymi szacunkami.
  • Asseco Poland w IV kw. zarobiło 134 mln zł, wynik był zbliżony do szacunków z początku marca, zarząd spółki rekomenduje wypłatę z zysku w postaci dywidendy o wartości 3,11 zł na akcję.
  • Canal+ Polska ponownie złożył prospekt emisyjny w KNF, po tym jak w listopadzie 2020 r. akcjonariusze wycofali się z wprowadzenia spółki na GPW, ze względu na „zmienność na rynkach finansowych”.
  • Bank Pekao porozumiał się z organizacjami związkowymi w sprawie zwolnień grupowych, koszt szacowany jest na 100-120 mln zł.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk