• Odbierz prezent
Notowania GPW – akcje JSW w górę o ponad 5 proc.!

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się spadkiem kluczowych amerykańskich indeksów. Pomimo zapowiedzi nowego planu fiskalnego i planowanego ogłoszenia kolejnej formy wsparcia w przyszłym miesiącu inwestorzy przystąpili do realizacji zysków.

Przechodząc do tematu wybranych spółek - na dobre rozpoczął się sezon wynikowy, poznaliśmy już wyniki:

1. JPMorgan w IV kw. osiągnął 3,79 USD zysku na akcję wobec oczekiwań 2,56 USD i 2,92 USD w poprzednim kwartale.

2. Citigroup wypracował 2,08 USD zysku na akcje wobec konsensusu zakładającego 1,34 USD jednak w ubiegłym roku zysk na akcję wyniósł 2,15 USD.

3. Wynik netto na akcję Wells Fargo wyniósł 0,64 USD wobec szacunków i wyników za IV kw. 2019 roku wynoszących 0,6 USD.

Po piątkowej przecenie (-2,3%) indeks WIG20 znalazł się poniżej poziomu 2000 punktów – jedynie 3 spółki utrzymały wzrosty,

a wśród nich najlepiej zachowało się JSW (+5,6%). Pozostałe blue chipy znalazły się w odwrocie, a największe spadki zagościły w sektorze bankowym, w którym widmo potencjalnych ujemnych stóp procentowych nie napawa optymizmem, a najsłabszy przedstawiciel z indeksu dużych spółek, Santander, przecenił się o niemal 4%. Indeks mWIG40 również uległ podaży, a najsłabszym walorem okazał się Mercator – spółka jednak w sobotę podała szacunkowe wyniki za IV kw. 2020 roku i wypracowała ok. 370 mln zł netto wobec 356 mln zł w III kw. oraz 0,7 mln zł straty netto w IV kw. 2019 r.

Dzisiaj inwestorzy zadecydują czy m.in. nieco większy zysk netto niż w III kw. wystarczy do odwrócenia spadków. Poznaliśmy również szacowane przychody grupy LiveChat Software za III kw. roku finansowego 2020/21 (IV kw. 2020 r.), wyniosły 12,18 mln USD wobec 8,4 mln USD w ubiegłym roku oraz wobec 11,4 mln USD w II kw. roku finansowego 2020/21. Jeżeli chodzi o indeks małych spółek to jako jedyny z wymienionych zakończył dzień na plusie.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk