• Odbierz prezent
Notowania GPW. Akcje Boombitu na fali rosnących ambicji i przychodów zwyżkują o blisko 10%. Notowania Biomed-Lublin z ogromną zniżką!

We wtorek indeks S&P 500 zyskał 0,3% i tym samym poprawił swój historyczny rekord, natomiast indeks Nasdaq zyskał 1,1% i zakończył dzień zaledwie 4 pkt. poniżej okrągłego poziomu 14 tys. pkt. W temacie szczepionek pojawiło się zamieszanie – Agencja Żywności i Leków (FDA) zaleciła wstrzymanie szczepień z użyciem preparatu spółki Johnson&Johnson ze względu na wystąpienie 6 przypadków ciężkiego skrzepu krwi, częstotliwość takiego działania ubocznego wynosi w granicach 1 przypadku na 1 mln zaszczepionych osób i sama agencja przyznaje, że zalecenie wynika z „nadmiaru ostrożności”. Dziś na dobre rozpoczyna się sezon wynikowy, a swoje raporty za I kw. 2021 r. przedstawią kluczowe instytucje finansowe takie jak JP Morgan, Wells Fargo i Goldman Sachs.

Krajowe indeksy zaliczyły wczoraj niewielką przecenę,

a wśród blue chipów wystąpiła mała dyspersja stóp zwrotu - najsłabszy walor PKN Orlen przecenił się o niecałe 2%, podczas gdy najsilniejsza spółka, Santander, zyskała zaledwie 1,1%. W indeksie mWIG40 rozpiętość stóp zwrotu była już wyższa, liderem sesji został Alior (+2,2%), a najgłębszy spadek odnotował Biomed-Lublin (-8,8%), który systematycznie pogłębia przecenę i oddał już przeszło połowę zwyżki zapoczątkowanej 10 marca, która w przeciągu 6 sesji wyniosła notowania spółki o ponad 100%. Po serii zwyżek, trzecią z rzędu spadkową sesję zaliczyła Polenergia (-3,1%), jednak skala spadków na spółce zmniejsza się z każdym kolejnym dniem.

W indeksie sWIG80 pozytywnie wyróżniły się notowania Boombitu (+9,7%),

który na fali rosnących przychodów i rosnących ambicji spółki wyznacza lokalne maksimum i zbliża się do swojego historycznego szczytu wyznaczonego na 2 sesji po debiucie, za producentem gier uplasowała się Mangata (+9,3%), a za nią na podium zwyżek znalazł się Mabion (+6,4%). Najsłabszym walorem był Global Cosmed (-7,8%), najwyraźniej inwestorzy nie byli zachwyceni opublikowanymi przed sesją wynikami. Solidna korekta zagościła również na walorach AB (-6,6%), odsuwając spółkę od okolic historycznych maksimów, od których powoli oddalała się od 5 sesji.

Z pozostałych informacji:

  • Produkcja węgla w JSW w I kw. 2021 r. wyniosła 3,4 mln ton (-16,6% r/r), sprzedaż węgla natomiast wzrosła o niemal 15% r/r i wyniosła 3,82 mln ton.
  • W spółce AmRest, na stanowisku prezesa Luis Comas zastąpi Marka Chandlera

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk