• Odbierz prezent
Notowania GOLD na rozdrożu. Zerknij na analizę techniczną ceny złota i przekonaj się czy warto już zainwestować w żółty kruszec
fot. freepik.com

Notowani GOLD cały ubiegły tydzień spędziły broniąc dołka 1765$. Jest to miejsce, w którym zatrzymały się spadki tego instrumentu 30 listopada ubiegłego roku. Tym samym nie jest to przypadkowa przestrzeń, ale ważne wsparcie także dla inwestorów spoglądających na interwał tygodniowy.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wtedy po zatrzymaniu na bieżących minimach, Złoto skierowało się w stronę oporu 1960$. To ważne miejsce dla podaży, o czym przypominają dwie duże wyprzedażą widoczne na wykresie.

Ciekawą wskazówką zmuszająca do myślenia jest zachowanie wskaźnika RSI. Ten oscylator w wyniku ostatnich spadków dotarł do strefy wyprzedania. Mini konsolidacja pomiędzy 1765$ i 1797$ może być zarówno korektą, która przełamie wsparcie lub fazą akumulacji, która potwierdzi, że mamy do czynienia z solidnym wsparciem. Ten drugi wariant wspierany jest właśnie przez wskaźnik RSI, jednak warto poczekać, aż posiadacze długich pozycji pokonają lokalny opór 1797$. Białe świece mają duży potencjał, bo mogą zdyskontować całą ostatnią wyprzedaż na GOLD. Jednym z oporów, który powinniśmy tutaj przywołać to 1870$, które było ważnym wsparciem w drodze do zielonej strefy, a teraz jest oporem.

W mojej głowie jeszcze niedawno tworzył się scenariusz zakładający, że fala zaznaczona na czerwono jest korektą w skali MN. Konsekwencją tego było założenie, że impuls musi być dłuższy niż korekta, czyli powinien sięgnąć szczytu 2075$. Czerwcowe spadki zmuszają do odłożenia tego wariantu na półkę, chyba że ponownie popyt zacznie kreowanie sekwencji wyższych szczytów i dołków.

W innym przypadku wzrok trzeba skierować w stronę 1680$.

Złoto na rozdrożu - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk